Serwus! 

W dzisiejszym poście opowiem Wam o wolontariacie w Montrealu, który zaczęłam na początku grudnia zeszłego roku. Przylatując do Montrealu, wiedziałam, że będę chciała zacząć moją kanadyjską przygodę od wolontariatu. Wg mnie to jeden z najlepszych sposobów na poznanie ludzi i zaoszczędzenie pieniędzy po przyjeździe do nowego kraju!

Wolontariat w hostelu w Montrealu

Moja praca polega głównie na organizowaniu czasu gościom hostelu i przygotowywaniu śniadań. Każdego dnia w hostelu organizujemy aktywności takiej jak: karaoke, trivia, pub crawl, foodie tour, czy souper communautaire (darmowa kolacja przygotowywana przez wolontariuszy i gości hostelu). Jednym  z moich ulubionych zajęć jest organizacja cotygodniowej kolacji. Do tej pory razem z gośćmi hostelu przygotowaliśmy tacos, sushi, curry, smażony ryż i pad thai'a. Do Montrealu przyjeżdżają goście z całego świata, a w szczególności z Francji. Jeśli planujecie podszkolić swój francuski, to wolontariat tutaj będzie strzałem w dziesiątkę! W większości hosteli w podziękowaniu za Waszą pracę dostaniecie darmowy nocleg. Niektóre hostele oferują również swoim wolontariuszom darmowe śniadania. 

Jak szukać wolontariatu w Kanadzie? 

Wolontariatu w Kanadzie szukajcie na stronach workaway i helpex, a jeśli jakieś miejsce spodoba się Wam szczególnie, to nie wahajcie się i napiszcie maila do wybranego miejsca. Dobrym pomysłem będzie osobista wizyta w hostelu. 

O wolontariatach w innych krajach wspominałam Wam tutaj:

Wolontariat w Da Nang (Wietnam)

Wolontariat na Borneo 

Wolontariat w Auckland (Nowa Zelandia)

Wolontariat w Malezji 

Wolontariat w Australii

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga