Podróżując z południa na północ Wietnamu warto zrobić kilkudniowy przystanek w miejscowości Da Nang. To malownicze miasto położone w środkowym Wietnamie ma wiele do zaoferowania osobom spragnionym nietuzinkowych widoków. Do Da Nang przyjechaliśmy na wolontariat w kawiarni językowej, a po dyżurach zwiedzaliśmy jego okolice. Piękne plaże, spektakularna buddyjska świątynia oraz położony nieopodal park rozrywki Sun World porównywany do Disneylandu skutecznie zatrzymały nas tu na kilka dni. 

Golden bridge, Sun World

WOLONTARIAT

Od kilku lat do wyszukiwania wolontariatów w różnych częściach świata korzystamy z portalu Workaway. Do tej pory byliśmy wolontariuszami m.in. w Malezji, Nowej Zelandii, Australii, na Borneo i w Wietnamie. Z naszych wolontariatów przywieźliśmy wspaniałe wspomnienia, a zawarte tam przyjaźnie utrzymujemy do dziś. 
Jednym z dwóch wolontariatów, które odbyliśmy podczas naszego pobytu w Wietnamie był wolontariat w kawiarni językowej TiPi Cafe. Ta popularna kawiarnia przyciąga młodych Wietnamczyków nie tylko pyszną kawą, ale przede wszystkim możliwością poćwiczenia języka angielskiego z obcokrajowcami. Podczas naszych dyżurów, które trwały 3 h dziennie, prowadziliśmy konwersacje z gośćmi kawiarni lub prowadziliśmy lekcje w grupach.

SUN WORLD

Sun World znajduje się 40 km od centrum miasta. Najłatwiej jest tam dojechać samochodem lub skuterem. To spektakularne wesołe miasteczko powstało w 2009 roku i jest porównywane przez fanów rozrywki do Disneylandu. To co wyróżnia Sun World na tle innych parków to na pewno jego malownicza lokalizacja - park położony jest na wzgórzach Ba Na Hills, w górach Truong Son. Na terenie tego ogromnego parku znajdziecie nowoczesne przejażdżki, liczne atrakcje i pokazy. Poszczególne atrakcje zwiedza się poruszając się kolejkami linowymi i piechotą. Jednym z najpopularniejszych miejsc znajdujących się na terenie parku jest most Golden bridge. Most sprawia wrażenie, jakby był przytrzymywany przez ogromne betonowe dłonie. W tym kultowym już miejscu codziennie odbywa się niezliczona ilość sesji zdjęciowych. 

Ceny biletów: 750 000 VND za osobę (ok. 130 zł)

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej obiektu.PLAŻA MY KHE

Piękna, zadbana plaża, na której na dodatek nie spotkacie tłumu turystów. Podczas upalnych dni cień zapewnią Wam okazałe palmy. Na plaży istnieje również możliwość wynajęcia wygodnych leżaków. Na ochłodę koniecznie zamówcie sobie mrożoną kawę lub sok ze świeżego kokosa z lokalnego baru. A jeśli leżenie na plaży Wam się znudzi to nieopodal znajduje się warta odwiedzenia buddyjska świątynia Linh Ung.ŚWIĄTYNIA LINH UNG

Linh Ung to buddyjska świątynia, która została wybudowana w XVIII wieku, za panowania cesarza Ming Mang. Kompleks zajmuje obszar o wielkości 12 hektarów i jest największym obiektem religijnym w Da Nang. Wśród licznych posągów znajdujących się na terenie świątyni największe wrażenie robi statua Bogini Litości. Wysoki na 67 metrów monument jest widoczny z plaży My Khe. Duże wrażenie robią zadbane drzewka bonzai, które ozdabiają wejście do świątyni. Wstęp do świątyni jest darmowy.