Serwus! 

Jesteście już w Kanadzie? Super! Teraz czeka na Ciebie kilka spraw do załatwienia, zanim rozpoczniesz pierwszą prace w Kanadzie. Poniżej lista trzech najważniejszych formalności do załatwienia po przylocie: 


1. Kanadyjski numer telefonu 

Liczba ofert operatorów sieci komórkowych w Kanadzie może przytłoczyć. Do najpopularniejszych sieci należą Virgin mobile, Fido i Koodo. Po przyjeździe do Kanady poszukałam porównania ofert różnych operatorów w internecie. Najlepiej wypadał Fido. w którym  zdecydowałam się kupić numer na kartę. Salony fido znajdują się w każdym większym mieście w Kanadzie.

Oferta fido

2. Numer identyfikacji podatkowej SIN 

Numer SIN czyli Social Identification Number to numer, którego potrzebujcie, aby zacząć pracę w Kanadzie. Aby go otrzymać musicie wybrać się do jednego z punktów Service Canada Office. 

Wskazówka: wybierzcie się do Service Canada Office z samego rana. Ja pojechałam tam na godzinę otwarcia i po 15 minutach wyszłam z numerem SIN. Jeśli przyjedziecie w późniejszych godzinach, możliwe, że będziecie musieli odstać swoje w kolejce. 

Wyszukiwarka punktów

3. Konto w banku

Wśród ofert banków zdecydowanie wyróżnia się oferta banku CIBC, w którym na dwa lata dostajecie konto bez opłat. Wizytę w banku najlepiej zarezerwować online. Czasami zdarza się, że mogą przyjąć Was bez umówionego spotkania. 

Oferta CIBC

Przeczytaj posty:

Jak przygotować się do wyjazdu do Kanady?

 https://www.tujestesmy.com/2022/12/przygotowania-do-wyjazdu-do-kanzdy.html

Jak zdobyć wizę do Kanady?

https://www.tujestesmy.com/2020/05/jak-zdobyc-wize-iec-do-kanady.html

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga