Serwus! Kilka miesięcy po powrocie z naszego wyjazdu do Australii postanowiłam zaaplikować o wizę International Experience do Kanady. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu kilka dni po tym jak zarejestrowałam się w puli zostałam wylosowana! Poniżej w skrócie opiszę Wam jak wyglądał cały proces aplikacji o wizę IEC.1. Założenie konta na stronie Immigratiuon

Pierwszym krokiem otrzymania wizy IEC do Kanady jest rejestracja na stronie Immigration. Przejdź tutaj, aby założyć konto.

2. Losowanie zaproszeń 

Kolejnym etapem jest losowanie zaproszeń do aplikowania. Losowanie było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem i w porównaniu do ubiegania się o wizy Working Holiday do Nowej Zelandii czy Australii było dużo mniej stresujące. 

Więcej o wizie Working Holiday do Nowej Zelandii pisaliśmy tutaj 
Jak zdobyć wizę Working Holiday do Australii

3. Jeśli macie szczęście (tak jak ja) to otrzymacie zaproszenie do aplikowania 

Po otrzymaniu zaproszenia do aplikowania o wizę IEC będziecie musieli uzupełnić informacje takie jak m.in.: adres i telefon, miejsce i data urodzenia, informacje na temat wykształcenia i doświadczenia zawodowego. 

4. Złożenie wymaganych dokumentów oraz opłat

Jakie dokumenty są wymagane?
A. Czytelna kopia paszportu
B. CV w języku angielskim
C. Zaświadczenie o niekaralności z Waszego kraju zamieszkania oraz z każdego innego, w którym spędziliście więcej niż 6 miesięcy
D. Zdjęcie paszportowe
E. Family information czyli formularz z podstawowymi informacjami na temat waszej najbliższej rodziny

wysokość opłat: 253 CAD ( wiza + pozwolenie na pracę)

5. Odciski palców

Gdy Wasze dokumenty zostaną przejrzane i zaakceptowane to otrzymacie instrukcje dotyczące wykonania  specjalnego skanu odcisków palców. Możliwość zrobienia odcisku palców jest możliwa tylko w Warszawie w specjalnych punktach VAC.  

koszt:  85 CAD

6. POE 

Jeśli wykonaliście wszystkie poprzednie kroki to otrzymacie POE - Port of Entry Letter. Pamiętajcie! Letter of acceptance to nie jest wiza! Ten list uprawnia Was do otrzymania wizy po przylocie do Kanady. 

Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)

Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)