Serwus! Jednym z ważniejszych punktów mojej podróży do Nowego Jorku było odwiedzenie mieszkania serialowych Przyjaciół. Miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez fanów serialu i tak było i tym razem! Moja wizyta w NY zbiegła się ze śmiercią Matthew Perry'ego, który w Przyjaciołach grał postać Chandlera. W okolicy apartamentu nie zabrakło więc akcentów, które przypominałyby o tym smutnym wydarzeniu.

JAK DOTRZEĆ DO APARTAMENTU PRZYJACIÓŁ?

Mieszkanie Przyjaciół znajduje się w dzielnicy Greenwich Village i niezależnie od tego, gdzie zatrzymaliście się w Nowym Jorku, to dotrzecie tam metrem. Stację Christopher Street–Sheridan Square i apartament Friendsów dzieli zaledwie kilka minut piechotą. 

Adres: 90 Bedford St, New York, NY 10014


CZY W BUDYNKU ZNAJDUJE SIĘ KAWIARNIA CENTRAL PERK?

Niestety nie. Kawiarnia Central Perk nigdy nie istniała. W budynku znajduje się obecnie kawiarnia Little Owl, która została otwarta w 2006 roku i nie pojawia się w serialu. Jedyna oficjalna kawiarnia Central Perk znajduje się w Bostonie i została otwarta w listopadzie zeszłego roku. Jeśli planujecie wizytę w Bostonie, to koniecznie zajrzyjcie do tego posta. Jest to jedyna taka kawiarnia, w której znajdziecie mnóstwo nawiązań do serialu i kupicie oryginalne gadżety. 

GDZIE ZJEŚĆ W OKOLICY?

Aby pozostać w filmowym klimacie, to po o wizycie pod apartamentem Przyjaciół polecam Wam wybrać się na znaną ze Spidermana pizzę w Joe's pizza. Pizzeria znajduje się ok. 5 minut piechotą z Bedford street. Ze wszystkich pizz na kawałki, jakie próbowałam w Nowym Jorku, ta zdecydowanie jest moją ulubioną! Za spory kawałek pizzy zapłacicie tu ok. 4 - 6 $. 

Adres: Joe's Pizza, 7 Carmine St, New York, NY 10014

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga