Serwus! Boston odwiedziłam w listopadzie, w drodze powrotnej do Europy. Początkowo nie planowałam tu się zatrzymać, ale tani bilet z Bostonu do Brukseli przesądził o mojej kolejnej, po Chicago amerykańskiej destynacji. Poniżej znajdziecie listę miejsc, które wg mnie warto odwiedzić, będąc w Bostonie. 


GDZIE SPAĆ?

Nie będę oryginalna i po raz kolejny polecę Wam hostel należący do sieciówki Hi hostel. W hostelu w Bostonie są wygodne łóżka, duża kuchnia i darmowe śniadanie w formie bufetu. Dodatkowo hostel położony jest w świetnej lokalizacji-rzut beretem od Chinatown. 

Hi hostel Boston  - link

CO ROBIĆ W BOSTONIE? TOP 5 DOŚWIADCZEŃ 

1. HARVARD

Jedną z rzeczy, które warto zrobić podczas pobytu w Bostonie, jest odwiedzenie jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Super pomysłem jest skorzystanie z darmowego oprowadzania po kampusie przez jego studentów. Podczas wycieczki poznacie historię uniwersytetu oraz perspektywę studentów. Darmowe oprowadzanie po Harvardzie zarezerwujecie tutaj. Spacer trwa ok. 1 godziny. 

Adres: Harvard University Visitor Center, 1350 Massachusetts Avenue Cambridge, MA 02138 
United States2. MIT

To kolejna wyjątkowa uczelnia, którą zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w Bostonie.  MIT czyli Massachusetts Institute of Technology to jedna z najbardziej prestiżowych technicznych uczelni na świecie. W skład MIT wchodzi wiele różnych budynków m.in. charakterystyczna biblioteka oraz muzeum.  Nie przegapcie też słynnej rzeźby "Alchemik", która znajduje się przed budynkiem W20.

3. BOSTON PUBLIC LIBRARY

Publiczna biblioteka w Bostonie, nazywana jest najpiękniejszą biblioteką w Ameryce. Budynek przypomina w środku muzeum, wypełniony jest licznymi obrazami, gobelinami i spektakularnymi rzeźbami. Ściany budynku zdobią murale stworzone przez francuskich malarzy. Ogromne wrażenie robi czytelnia, którą rozświetlają stylowe zielone lampki. Gorąco zachęcam Was do udziału w darmowym oprowadzaniu po bibliotece, które odbywa się pięć razy w tygodniu i skupia się na sztuce i architekturze biblioteki. Więcej na temat terminów darmowych wycieczek przeczytacie tutaj

Adres: 700 Boylston St. Boston, MA 021164. CHINATOWN

Chinatown w Bostonie jest jednym z moich ulubionych chińskich dzielnic, jakie było mi dane odwiedzić. Oprócz miejsc z tradycyjną azjatycką kuchnią znajdziecie tu też mnóstwo tu kawiarni oferujących bubble tea i azjatyckich piekarni.  Jeśli jesteście fanami koreańskiej pielęgnacji, to koniecznie zajrzyjcie do Tao's beauty store. Do moich ulubionych restauracji w Chinatown w Bostonie należą: Pho Pasteur, Waku Waku ramen, Banh Mi Huong Que.5. KAWIARNIA CENTRAL PERK 

Nie będę tu obiektywna - dla mnie jako wielkiej fanki Przyjaciół był to punkt obowiązkowy. Kawiarnia Central Perk w Bostonie jest pierwszą kawiarnią "na stałe". Kawiarnia została stworzona na wzór tej serialowej - jest tu pomarańczowa kanapa, fioletowe drzwi z żółtą ramką i wielu innych nawiązań do serialu. Kupicie tu również specjalne mieszanki kaw z cytatami z Przyjaciół i oryginalne gadżety. 

Adres: 205 Newbury St, Boston 02116Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga