Serwus!

W listopadzie zatrzymałam się na kilka dni w Chicago. Miasto przywitało mnie słoneczną, lecz bardzo wietrzną pogodą. Chicago zwiedzałam na piechotę i bardzo Was do tego zachęcam. Pyszne jedzenie, liczne parki i niebanalna architektura sprawiły, że już planuję powrót do tego fantastycznego miasta! GDZIE SPAĆ?

Hi hostel Chicago to kolejny świetny hostel tej sieciówki. Super lokalizacji, duże pokoje i łazienki. W cenie noclegu było również dobre śniadanie w formie bufetu. Mieszkając w hi hostelu, bardzo łatwo zwiedzało mi się Chicago na piechotę. Więcej informacji na temat hostelu znajdziecie tutaj.   

CO ZWIEDZAĆ?

1. MILLENIUM PARK - to znajdujący się w sercu Chicago park, na którego terenie znajduje się słynna rzeźba nazywana potocznie fasolką. To, co czyni tę rzeźbę wyjątkową, jest to, że odbija się w niej panorama miasta. Park Millenium jest świetnym miejscem do spacerowania i podziwiania architektury Chicago. Miasto odwiedziłam w listopadzie i z uwagi na rozpoczynający się sezon zimowy miałam szansę zobaczyć na terenie parku lodowisko i lokalny market. 


2. NAVY PIER - to położone nad jeziorem Michigan molo, znajduje się zaledwie ok 30 minut piechotą z Parku Millenium. Warto więc połączyć zwiedzanie obu tych miejsc. Na terenie Navy Pier znajduje się diabelki młyn oraz masa restauracji i sklepów z pamiątkami. Warto zatrzymać się tu na wspaniałą pizzę Giordano's, o której kilka słów napisałam w sekcji dotyczącej restauracji. 3. CHICAGO ARCHITECTURE CENTER - to obowiązkowy przystanek dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat fascynującej architektury Chicago. Podczas mojego pobytu w centrum obowiązywał darmowy wstęp. Centrum Architektury organizowało również płatne wycieczki po mieście. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i wycieczek znajdziecie tutaj. 


4. MURALE
Na terenie miasta znajdują się liczne murale, a wśród nich ten uroczy, zajadający się pizzą miś. Gdy zobaczyłam zdjęcie tego muralu w przewodniku, to wiedziałam, że muszę zobaczyć go na żywo! 

ADRES:1824 West Division Street, Wicker Park, Chicago


5. WILLIS TOWER - to najwyższy budynek Chicago i doskonałe miejsce, z którego obejrzycie panoramę miasta.  Budynek liczy sobie 100 pięter i mierzy 442,3 metry, co sprawia, że jest również trzecim najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej. Na platformie widokowej znajdują się szklane balkony, na których można wykonać spektakularne zdjęcia. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i cen biletów znajdziecie tutaj
GDZIE JEŚĆ?

1.PIZZA GIORDANO'S - pierwszego dnia pobytu w Chicago spróbowałam pizzy typu deep dish jadłam ją codziennie. Przypominająca ciasto pizza ma bardzo chrupiący spod i jest niezwykle sycąca! Jeśli podróżujecie w pojedynkę, polecam Wam individual size. 2.WIENER CIRCLE - świetne hot dogi, również te w wersji wege. Hot dogi w Chicago serwuje się w bułce z makiem, piklowanymi papryczkami i nigdy z keczupem! Zamiast tego znajdziecie w nich sos ze słodkich pikli. 
 


Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga