Serwus! W dzisiejszym poście opowiem Wam o mojej wycieczce do wyjątkowego miejsca.  Planując wycieczkę po Stanach, chciałam odwiedzić jak najwięcej miejsc znanych z moich ulubionych filmów i seriali. Podczas planowania czasu w Chicago przypomniało mi się, że to na jego przedmieściach znajduje się dom Mc Callisterów z kultowego filmu mojego dzieciństwa - Kevina samego w domu


JAK DOJECHAĆ DO WINNETKI?

Winnetka znajduje się na przedmieściach Chicago i bez problemu dojedziecie transportem publicznym ze stacji Ogilvie Transportation Center. Podróż pociągiem z Chicago powinna zająć nie więcej niż 40 minut. Bilety na pociąg kupicie w kasie na dworcu. GDZIE ZNAJDUJE SIĘ  DOM KEVINA?

Dworzec w Winnetce i dom Kevina dzieli krótki pieszy dystans. Po drodze znajdziecie również kawiarnię, kilka restauracji i sklep z pamiątkami. W jednej z witryn zobaczyłam bombki z krzyczącym Kevinem. Oprócz mnie dom Kevina postanowiła odwiedzić w tym samym czasie spora grupka turystów, których najwięcej jest tu w okolicach Bożego Narodzenia. Jeśli tak jak wychowaliście się na tym filmie, to bardzo polecam odwiedzić tę lokalizację. Wizyta w tym miejscu przywoła u mnie wiele miłych wspomnień. 

ADRES: 671 LINCLOLN AVENUE, WINNETKA, IL 60093 

Chcecie dowiedzieć się, gdzie znajduje się kultowe miasteczko Twin Peaks? Zajrzyjcie do tego posta.

A dla fanów Greys Anatomy - wycieczka do Seattle śladami serialu.

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga