Serwus! Kilka lat temu obejrzałam w programie Dzień Dobry Tvn materiał podróżników z Polski, którzy podczas swojej podróży po Stanach odwiedzili miejscowość znaną jako serialowe Miasteczko Twin Peaks. Okazało się, że miasteczko Twin Peaks było kręcone w miejscowości North Bend, która znajduje się rzut beretem od Seattle. Jako fanka dobrego kina, nie mogłam sobie odmówić odwiedzenia miejsc znanych z serialu. Poniżej znajdziecie popularne miejsca z serialu oraz ich adresy. 


SEATTLE - NORTH BEND

Z Seattle do North Bend najlepiej będzie dojechać samochodem. My wynajęliśmy samochód z wypożyczalni Sixth, znajdującej się na samym lotnisku. Seattle i North Bend dzieli ok. 50 km, a cała podróż zajmuje ok. 30 minut. Do North Bend da się również dojechać komunikacją publiczną, ale zajmie to ok.2 h.

MIEJSCA Z SERIALU 

Naszym pierwszym przystankiem była kawiarnia Double R Diner, która w rzeczywistości nazywa się Twede's cafe. Nie mogliśmy nie spróbować cholernie dobrej kawy i wiśniowego placka, czyli ulubionego zestawu Agenta Coopera. W kawiarni pełno jest odniesień do serialu, a wśród pamiątek, które można kupić są m.in. magnesy, naklejki, czy kubki. 

ADRES: Twede's cafe 137 W North Bend Way, North Bend, Waszyngton 

Kolejnym kultowym miejscem z serialu jest tablica Welcome to Twin Peaks. Niestety tablica została zdjęta, ale udało nam się uchwycić na zdjęciu znany z czolowki widok. 


ADRES: Miejsce w którym stal znak Welcome to Twin Peaks, przybliżone współrzędne: 47°31’31.9″N 121°47’05.2″W

The Great Northern hotel był miejscem, w którym m.in nocował Agent Cooper. Obecnie hotel nazywa się Salish lodge and Spa i można w nim zanocować. Hotel znajduje się zaraz koło wodospadów, które równie często były pokazywane w serialu. Przy okazji wizyty warto wybrać się na krótki trekking. 




ADRES: 6501 Railroad Ave, Snoqualmie, WA 98065

Ostatnimi odwiedzonymi przez nas lokalizacjami z serialu było Biuro szeryfa i Tartak. Miejsca ta bardzo często były pokazywane w serialu. Tartak należący do rodziny Packard, był tłem dla wielu nielegalnych spotkań, a biuro szeryfa bardzo często było odwiedzane przez Agenta Coopera. Oba budynki znajdują się w tej samej okolicy. 




ADRES: 7001 396th Dr SE, Snoqualmie, WA 98065

Specjalne podziękowania za inspiracje i adresy dla Przemka i Magdy z bloga Geeki Podróżniki! :)

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga