Serwus! 

Podczas naszego road tripu po Kanadzie zatrzymaliśmy się w na kilka dni w Vancouver. Pogoda w Vancouver jest raczej deszczowa i taka też była podczas naszego pobytu. Co robić w Vancouver, kiedy pada? Założyć płaszcz, wziąć parasol i ruszać w miasto! Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji spędzania czasu w tym wyjątkowym mieście. 


STANLEY PARK

Stanley park to największy i najpopularniejszy park w Vancouver. Park liczy sobie aż 405 hektarów i jest większy nawet od znajdującego się w Nowym Jorku Central Parku. To, co czyni Stanley Park tak wyjątkowym to wspaniała natura. Na terenie parku znajdują się liczne plaże, ogromne drzewa i piękne widoki na góry. Znajdziecie tu mnóstwo ścieżek, zarówno tych pieszych jak i rowerowych.

GRANVILLE ISLAND

Granville island to półwysep i kulturalna oraz zakupowa dzielnica Vancouver. Jedną z głównych atrakcji półwyspu jest Public market z potrawami kuchni całego świata. Znajdziecie tam m.in pyszną pizzę na kawałki, lukrowane donuty, czy genialne tacosy. Na terenie półwyspu znajdują się również liczne sklepy z pamiątkami, i lokalną sztuką oraz galerie. 
VANCOUVER ART GALLERY


Vancouver Art Gallery to muzeum sztuk pięknych, którego zbiory obejmują głównie współczesną sztukę kanadyjskich malarzy i liczą sobie ok. 10 000 obrazów. Więcej informacji na temat muzeum i cen biletów znajdziecie tutaj.

GDZIE SPAĆ?


Nasz kilkudniowy pobyt spędziliśmy w Samesun Vancouver, w którym w cenie noclegu zawarte jest śniadanie w formie bufetu. W kanadyjskich hostelach są to zazwyczaj wafle Eggo, bajgle, masło orzechowe, dżem i serek do smarowania + kawa i owoce. Drugim hostelem, w którym nocowałam w w listopadzie był Hi hostel downtown, który również mogę śmiało polecić. Pierwszy wspomniany przeze mnie hostel jest obecnie w remoncie po niedawnym pożarze. Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga