Serwus! W dzisiejszym poście opowiem Wam o naszych planach związanych ze zwiedzaniem Kanady. Już za miesiąc razem z Tomkiem, który przyjedzie do mnie z Belgii, planujemy zwiedzić kilka miejsc w Kanadzie. Poniżej znajdziecie trasę, jaką mamy zamiar pokonać podczas naszej kilkutygodniowej podróży. Może będzie ona dla Was inspiracją przy planowaniu podróży po Kanadzie? :)

TRASA MONTREAL - TORONTO 

Przystankiem numer jeden będzie Toronto, w którym planujemy się spotkać. Trasę z Montrealu do Toronto mam zamiar pokonać pociągiem. Przejażdżka tym środkiem transportu będzie trwała 6 h. Więcej na temat podróżowania pociągiem w Kanadzie, ceny biletów i dostępne trasy znajdziecie tutaj.

TORONTO - NIAGARA FALLS

Podróż z Toronto do Wodospadów Niagara to zaledwie 2 godziny drogi.  Za bilety na autobus (flixbus) w dwie strony zapłaciliśmy ok. 40 CAD od osoby, O tanich połączeniach autobusowych pisałam w tym poście. 

TORONTO - VANCOUVER 

Trasa z Toronto do Vancouver to ponad 4000 km... Ze względu na duży dystans zdecydowaliśmy się na pokonanie tej trasy samolotem. Za bilety lotnicze na trasie Toronto - Vancouver (kupione z wyprzedzeniem) zapłaciliśmy ok. 90 CAD za osobę z dużym bagażem.  Linie lotnicze, którym lecimy to Flair Airlines. Inne tanie linie lotnicze operujące na terenie Kanady to: Swoop, Air Canada Rouge, Sunwing, Porter oraz Jetlines. 

VANCOUVER - VANCOUVER ISLAND - VANCOUVER

Po kilku dniach spędzonych w Vancouver planujemy wybrać się na Vancouver island. Na Vancouver island dostaniemy się promem. Na wyspie planujemy spędzić 7 dni. Z uwagi na niewystarczające połączenia autobusowe, po wyspie będziemy poruszać się vanem, w którym będziemy również spać. W planach mamy zwiedzanie Parku Narodowego Pacific Rim oraz miejscowości Victoria, Tofino i Nainaro. 

VANCOUVER - CALGARY

Vancouver i Calgary dzieli ok 1000 km. Aby nie tracić czasu na podróż autobusem pociągiem, zdecydowaliśmy się na podróż samolotem.  To będzie druga i ostatnia podróż samolotem po Kanadzie podczas tej wyprawy. Calgary będzie jedynie naszym krótkim przystankiem w drodze do Banff. 

CALGARY - BANFF

Z Calgary do Banff dotrzemy autobusem. Przejażdżka będzie trwała ok. 2 h.  W Banff spędzimy aktynych 7 dni. W planach mamy zrobienie kilku trekkingów oraz spotkanie z dawno niewidzianą koleżanką, która również przyjechała do Kanady na wizie Working Holiday.  

BANFF - CALGARY

Calgary będzie dla nas ostatnim wspólnym przystankiem przed powrotem Tomka do Belgii. Jeśli chodzi o mnie, to zostanę w Kanadzie jeszcze kilka miesięcy, a letnie miesiące planuję spędzić we wschodniej części Kanady. 

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga