Serwus! 

W dzisiejszym poście mam dla Was kilka praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Kanadzie. Podróżowanie po Kanadzie nie należy do najłatwiejszych z uwagi na dużą powierzchnię kraju i wysokie koszty. Poniżej znajdziecie przydatne informacje na temat poszczególnych środków transportu.  

SAMOLOT

Jeśli przyjeżdżacie do Kanady tylko na krótki czas, to warto rozważyć pokonywanie większych dystansów samolotem. Tanie linie, które kursują na terenie Kanady: 

Linki:

1. Linie lotnicze SWOOP

2. Linie lotnicze Fly Airlines

3. Air Canada Rouge

4. Sunwing airlines

5. Porter airlines

6. Jetlines

POCIĄG

Podróżowanie pociągiem po Kanadzie to zazwyczaj tańsza opcja niż samolot. Minusem jest czas, który trzeba poświęcić, aby dojechać do dalszych destynacji.Podróż pociągiem z Toronto do Vancouver zajmię Wam... 4 dni! Więcej informacji na temat dostępnych tras i cen biletów: Via Rail Canada

Wskazówka: Do wyszukiwania najtańszych połączeń autobusowych i pociągiem skorzystajcie z wyszukiwarki Busbud

AUTOBUS

Podróżowanie po Kanadzie autobusem to tańsza alternatywa na dłuższe dystanse. Najniższą cenę otrzymacie, kupując bilety z wyprzedzeniem. Sprawdźcie przewoźników: Flixbus i Megabus.

SAMOCHÓD

Do podróżowania po niektórych częściach Kanady najlepszą opcją będzie wypożyczenie samochodu. 

Najpopularniejsze wypożyczalnie: 

1. Enterprise

2. Budget

3. Hertz 

4. Dollar

CARPOOLING

Do jednych z popularniejszych środków transportu należy carpooling czyli kanadyjski odpowiednik bla bla car. Do wyszukiwania przejazdów ściągnijcie aplikacje: Amigo express i Pop a ride.

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga