Serwus!

Na początku kwietniu, razem z Tomkiem wybraliśmy się w podróż po Kanadzie. Więcej o naszym planie na podróż pisałam tutaj. Naszą podróż mieliśmy zacząć od spotkania w Toronto, ale los chciał, że spotkaliśmy się w Niagara falls dwa dni później. 


TRASA MONTRAL - TORONTO

Trasę Montreal - Toronto pokonałam pociągiem. Przejażdżka tym środkiem transportu trwała 6 h. Więcej na temat podróżowania pociągiem w Kanadzie, ceny biletów i dostępne trasy znajdziecie tutaj.

ZAKWATEROWANIE

W Toronto bez problemu znajdziecie zakwaterowanie w dobrej lokalizacji i w budżetowym hostelu. Dwie sprawdzone sieciówki, z których korzystałam w Kanadzie i nie tylko to: Samesun i Saintlo. Jeśli potrzebujecie odrobinę więcej prywatności i bardziej luksusowy nocleg pomyślcie o  mieszkaniu z widokiem na drapacze chmur. Ja mogę śmiało polecić ten apartament, w którym spędziłam dwie noce - Beautiful Skyline View Downtown Toronto

CN TOWER - CZY WARTO PŁACIĆ 60 $?

CN tower to 550 m wieża obserwacyjna i jedna z największych atrakcji Toronto. Bilety najlepiej zarezerwować online, aby uniknąć stania w kolejce.Wstęp na samą wieżę kosztuje Ok. 40 CAD, ale można również wykupić dostęp na wyższy poziom (SkyPod), który kosztuyje ok 60 CAD z podatkiem.  To całkiem sporo, ale zapewniam Was, że warto! Widoki z góry są naprawdę niesamowite. Więcej informacji na temat biletów znajdziecie tutaj.

JEDZENIE Z CAŁEGO ŚWIATA

Toronto to prawdziwy raj dla smakoszy! Tak jak większość dużych miast w Kanadzie, Toronto również posiada swoje Chinatown. Oprócz dzielnicy z azjatyckim jedzeniem znajdziecie tu również miejsca, w których spróbujecie  autentycznej kuchni z Grecji (Greektown), Włoch (Little Italy), Indii (Little India), Korei (Korea town), Jamaiki, czy Portugalii. Jeśli tak jak ja kochacie indyjskie jedzenie i nie jecie miejsca, na pewno docenicie restaurację Udupi Palace.

WYCIECZKA NA WODOSPAD NIAGARA

Wodospad Niagara to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Ameryki Północnej. Te 3 wodospady łącząc się, tworzą wodospad o największej na świecie sile przepływu. Do Wodospadu Niagara dojedziecie z centrum Toronto w zaledwie 2 h! Dodatkowo, do Niagary dojeżdżają niskobudżetowe autobusy - flixbus lub megabus. Podróż w dwie strony dla jednej osoby będzie Was kosztować ok 40 CAD. Bilety wstępu na wodospady to obecnie koszt od 59 $ wzwyż. Do wyboru macie 3 opcje, zawierające różne atrakcje. Więcej informacji na temat biletów znajdziecie tutaj.


Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)


Ściskam,
Aga