Serwus! 

W minione wakacje wybraliśmy się w zupełnie nowy dla nas kierunek. Od dłuższego czasu mieliśmy w planach podróż do Portugalii i wreszcie udało nam się ją zrealizować! Głównym punktem naszej wizyty w Portugalii był tygodniowy jogowo - surfingowy retreat w okolicach Lizbony, z którego wrażenia opisaliśmy w tym poście.

W Lizbonie spędziliśmy 5 wspaniałych dni i zakochaliśmy się w niej od pierwszego wejrzenia. Przez większość czasu mieszkaliśmy w Alfamie - zabytkowej części Lizbony, z której nie chcieliśmy się za bardzo ruszać. 


Polecane przez nas AIR BNB w Alfamie: 

link1

    Zdjęcie: www.aribnb.com 

link 2

  Zdjęcie: www.aribnb.com 

Miejscówka w Lapa: 

Pierwszą noc spędziliśmy w dzielnicy Lapa, gdzie zatrzymaliśmy się w hotelu Cheese & Wine Lapa. Jest to butikowy hotel i galeria sztuki w jednym. Po zameldowaniu będzie na Was czekała niespodzianka - w pokoju na gości czeka darmowy poczęstunek - wino i ser - link

  Zdjęcie: www.booking.com

Polecane przez nas atrakcje w Lizbonie:

Lizbonę zwiedzaliśmy głownie na piechotę, a czasami zdarzyło nam się skorzystać z autobusu lub metra. Na każdej większej stacji metra można doładować zakupioną wcześniej kartę na przejazdy. Oprócz błądzenia po uliczkach i smakowania portugalskiej kuchni, polecamy wizytę w muzeum płytek ceramicznych (Museo Do Azulejo), w którym znajdziecie ogromną kolekcję płytek ceramicznych, nawet z 15 wieku! Będąc w Lizbonie warto wybrać się na przejażdżkę historycznym tramwajem 28. My ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na skorzystanie z tej atrakcji. Tramwaj był ciągle przepełniony turystami i panował w nim mega ścisk. Malowniczą trasę tramwaju 28 . pokonaliśmy na piechotę. Wieczorem wybierzcie się do jednego z rooftop barów, znajdującego się na dachu hotelu Memmo. 

Wskazówki: 

1. Omijajcie turystyczne restauracje, sprawdzajcie wskazówki w przewodniku Lonely Planet oraz od swoich hostów w Airbnb.

2. Pijcie dużo wina! Szczególnie tego z regionu Douro, które kosztuje tutaj tylko kilka euro.

3. Spróbujcie Pastel de nata czyli tradycyjnej słodkiej tarty z kremem, która jest tu prawdziwym przysmakiem. Dla miłośników bardziej wytrawnych przysmaków idealny będzie pastel de bacalhau - smażony w głębokim tłuszczu przysmak z nadzieniem z dorsza. 

4. Grillowana ośmiornica to kolejna pozycja w portugalskim menu, która warto spróbować. 

5. Jeśli lubicie muzykę na żywo to koniecznie wybierzcie się na koncert muzyki fado. Fado odbywa się co wieczór w licznych knajpkach. Koncert połączony jest zazwyczaj z kolacją. 

Więcej zdjęć z Portugalii znajdziecie na naszym instagramie @tujestesmy

Ściskamy, 

Aga i Tomek