Serwus! 

W pewien wrześniowy, bardzo słoneczny weekend wybraliśmy się na wycieczkę do Antwerpii. Antwerpię i Brukselę dzieli zaledwie 50 km czyli ok. 40 minut jazdy samochodem. Przeglądając zdjęcia w internecie byłam pod dużym wrażeniem architektury Antwerpii i zapragnęłam ją odwiedzić. Tomek miał już okazję być w Antwerpii służbowo, ale dla mnie był to pierwszy raz. 


Kilka słów o Antwerpii

Antwerpia to miasto położone w północnej Belgii, w regionie flamandzkim. Miasto jest największym na świecie ośrodkiem szlifierstwa diamentów oraz stolicą wielkiej mody. Średniowieczna architektura i sztuka przyciągają do Antwerpii tłumy turystów. Oprócz licznych muzeów malarstwa i sztuk nowoczesnych w Antwerpii znajduje się dom, w którym mieszkał Rubens - jeden z najwybitniejszych malarzy epoki baroku. Więcej informacji o domu Rubensa znajdziecie tutaj.

Zwiedzanie

Nasza wizyta w Antwerpii była jednodniową wycieczką, więc postanowiliśmy skorzystać z opcji zwiedzania miasta z przewodnikiem. Wybraliśmy firmę Legends Tour, która w swojej ofercie posiada oprowadzanie w języku angielskim. Oprowadzanie trwało ok 2 h i . Nasz pochodzący z Antwerpii przewodnik Beren opowiedział nam również kilka ciekawostek na temat miasta. Więcej informacji na temat tej wycieczki znajdziecie tutaj: https://legendstours.be/en/antwerp/

Jeśli planujecie wypad do Brugii to w tym poście znajdziecie namiary na świetną wycieczkę z przewodnikiem po Brugii. 
Jedzenie

Nasz przewodnik polecił nam podczas oprowadzania kilka restauracji. Ostatecznie wybraliśmy się do restauracji Harbor cafe serwującej m.in. pyszne fish&chips oraz znakomite burgery z krewetkami. 
Piwo


Na pamiątkę pobytu w Antwerpii kupiliśmy sobie lokalne piwa. Jeśli należycie do grona piwoszy to koniecznie zabierzcie ze sobą piwa: Bolekke oraz Seef.


Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)


Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)