Townsville to miasto położone w północno - wschodniej części stanu Queensland. Dla wielu osób jest to przystanek w drodze na Magnetic Island - tak było też w naszym przypadku. Spędziliśmy tu kilka dni podczas których odwiedziliśmy największe atrakcje Townsville. Zrelaksowana atmosfera, umiejscowienie w przepięknej okolicy oraz przyjazny klimat przypadkowo znalezionego hostelu sprawiły, że zapałaliśmy dużą sympatią do tego portowego miasta.

REEF HQ AQUARIUM

Reef Hq Aquarium to miejsce w którym bez potrzeby wypożyczania sprzętu do nurkowania można zajrzeć w morskie głębiny. W tym niezwykłym oceanarium zostały odtworzone warunki panujące na Wielkiej Rafie Koralowej. Oprócz pięknego koralu, zamieszkują je liczne gatunki ryb, m.in stone fish, ryba przypominająca do złudzenia kamień. Warto wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem i pokazach, które odbywają każdego dnia w godzinach od 10 do 15:30.  Szczególnie wart uwagi jest Predator live show, podczas którego znajdujący się w akwariun nurek opowiada zgromadzonej publiczności ciekawostki na temat rekinów, zupełnie nie bacząc na pływające obok niego drapieżniki. Na terenie muzeum działa również szpital dla morskich żółwi. Wiele z nich trafiło tu niestety przez ludzką głupotę. Zwierzęta cierpią na tzw. floating syndrome spowodowany połknięciem plastikowych reklamówek. Schorzenie objawia się tym, że żółw nie jest w stanie nurkować, a tym samym zdobywać pożywienia na niższych głębokościach.White spotted guitarfish 

Jeden z podopiecznych szpitala

CASTLE HILL POINT

Kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić będąc w Townsville jest Castle Hill Point. Można tu dotrzeć piechotą lub samochodem. Z tego punktu widokowego zobaczycie nie tylko panoramę miasta, ale również Magnetic Island. Maggie, jak mówią o niej lokalesi, znajduje się zaledwie 8 km od Townsville.

Na horyzoncie Castle hill

Widok z Castle Hill Point
 
THE STRAND I ROCKPOOL

The Strand to bardzo urokliwy nadmorski bulwar, popularny wśród spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Wzdłuż bulwaru znajdują się kafejki i restauracje oraz miejsca w których można urządzić piknik lub przygotować ucztę na bbq. Jeśli nie chcecie ryzykować spotkania z groźnymi meduzami to na północnym końcu The Strand znajduje się Rock Pool, laguna, w której bez obaw można zażyć kąpieli w słonej wodzie.

Rock pool