Magnetic to piękna wyspa znajdująca się u wschodniego wybrzeża Australii. Wyspa znajduje się w odległości zaledwie 8 km od Townsville. Aby znaleźć się w tym eukaliptusowym raju wystarczy 20 minut - tylko tyle trwa podróż promem. Magnetic słynie z tego, że jest domem dla największej kolonii dzikich koali w północnej Australii - szacuje się, że zamieszkuje ją od 650 do 900 misiów!

PROM

Na trasie z Townsville - Magnetic Island kursują  dwie firmy: Sea link oraz FantaSea. Promy kursują mniej więcej co godzinę od 5:30 do 23:30 w piątki i soboty.


KEMPING


Na wyspie znajdują się dwa pola kempingowe - Bungalow Bay Koala Village oraz Base Backpackers. Nocleg w Bungalow Bay jest odrobinę droższy, ale miejsce ma do zaoferowania wiele ciekawych aktywności z udziałem dzikich zwierząt. To nie lada gratka, szczególnie dla wielbicieli koali, którzy będą mogli nie tylko je przytulić, ale również skorzystać z możliwości zjedzenia w ich towarzystwie śniadania!
KOMUNIKACJA

Na wyspie dostępna jest komunikacja miejska - autobus numer 250 kursuje mniej więcej raz na godzinę. Można też wypożyczyć samochód lub skuter. Zachodnia część wyspy nie jest skomunikowana.

THE FORTS WALK I KOALE

The Forts Walk to najpopularniejszy ze spacerów dostępnych na wyspie. Jego trasa zaczyna się w Radical Bay i prowadzi do historycznych fortyfikacji i infrastruktury pochodzących z czasów Drugiej Wojny Światowej. Szlak nazywany jest alternatywnie "spacerem śladami koali", ponieważ nietrudno jest przyłapać tu dzikie koale podczas drzemki na drzewach. Nam podczas spaceru udało się zobaczyć dwa misie. Na przejście tej 4 km wędrowki trzeba zarezerwować sobie conajmniej 1,5 godziny. POZOSTAŁE SZLAKI

Picnic Bay - West Point, 8 km, ścieżka prowadzi przez busz łączący zatoki po zachodniej stronie wyspy, krajobraz na trasie znacznie różni się od tego panującego na reszcie wyspy, dominują tu bagna, mokradła i lasy mangrowe.
Nelly Bay - Arcadia, 6 km, wędrówka w czasie której można zobaczyć różne gatunki ptaków oraz inne dzikie zwierzęta,  z trasy rozciąga się znakomity widok na Horseshoe Bay. 
Horseshoe Bay - Balding Bay, 3 km, przyjemny spacer lasem eukaliptusowym, kończy się w zacisznej zatoce Balding. 

PLAŻE

Dwie trzecie wyspy to teren Parky Narodowego, na terenie którego znajdują się urokliwe zatoki i złociste plaże. Wśród nich znajdują się m.in odwiedzone przez nas: Horseshoe Bay, Arthur Bay, Florence Bay, Alma Bay, Nelly Bay i Geoffrey Bay.  


Zachód słońca w Horseshoe Bay

Arthur Bay

Florence Bay

Nelly Bay

SNORKELLING

Od 2012 w zatokach Nelly i Geoffrey zostały ustanowione dwa szlaki nurkowe. Trasy są dobrze oznakowane i można je ukończyć bez pomocy przewodnika. Szlak Geoffrey Bay znajduje się blisko wraku statku Moltke oraz śmigła i silnika z okresu Drugiej Wojny Światowej.   

KARMIENIE WALABI


Codziennie o zachodzie słońca, dzikie walabie schodzą ze skalnych ścian w zatoce Geoffrey Bay na kolację. Nie przegapcie możliwości nakarmienia tych uroczych futerkowych zwierząt. Pamiętajcie jednak, że dieta walabii pozwala na karmienie ich jedynie marchewkami, słodkimi ziemniakami, jabłkami, melonem lub specjalnym peletem, który można kupić w kilku miejscach na wyspie.