Serwus! Podczas mojego półrocznego pobytu w Jasper udało mi się zrobić masę trekkingów. W wyszukiwaniu szlaków pomogła mi niezastąpiona aplikacja All trails, w której znajdziecie szczegółowe informacje na temat tras oraz mapy offline. W dzisiejszym poście zgromadziłam dla Was moich 10 ulubionych szlaków. 


1. ATHABASCA FALLS

Nie wiem, czy ten kilometrowy spacer można nazwać szlakiem, ale na pewno jest warty Waszej uwagi. Wodospad Athabasca to wodospad znajdujący się na rzece Athabasca, która jest najdłuższą rzeką w Parku Narodowym Jasper (1538 km). Rzeka i wodospady zasilane są wodą pochodzącą z lodowców Columbia Icefield, topniejącym śniegiem z okolicznych gór oraz wodą deszczową. 

dystans: 1 km

poziom trudności: łatwy

2. OLD FORT POINT

Old fort point to bardzo przyjemny i łatwo dostępny szlak, który zaczyna się na parkingu, w pobliżu mostu na rzece Athabasca. Ze szczytu Old Fort Point, roztacza się panoramiczny widok na Jasper oraz górskie szczyty m.in Pyramid Mountain, Whislers i Edith Cavell

dystans: 3,7 km

poziom trudności: łatwy

3. VALLEY OF THE FIVE LAKES

To jeden z najpopularniejszych szlaków w Jasper National Park. Podczas tej prawie 5 km wędrówki zobaczycie aż 5 pięknych jezior, których woda ma niebiesko - zielony odcień. Wypatrujcie drewnianych czerwonych krzeseł, które znajdziecie nad jednym z jezior! 

dystans: 4,8 km

poziom trudności: łatwy

4.  SULPHUR SKYLINE

Sulphur skyline to mój ulubiony, ale też najtrudniejszy szlak, jaki udało mi się ukończyć tego lata. Ostatnie podejście jest bardzo strome i wymagające. Gra była zdecydowanie warta świeczki-trasa oferuje jedne z najbardziej malowniczych widoków, jakie widziałam w życiu. Szlak najlepiej połączyć z wizytą w termach Miette hot springs

dystans: 7,9 km

poziom trudności: średni/trudny

5. EDITH CAVELL MEADOWS TRAIL

Edith Cavell Meadows Trail zabierze Was w prawdziwie alpejską scenerię. Podczas wędrówki będziecie podziwiać lodowce: Angiel GlacierMount Edith Cavell Glacier oraz widowiskowe turkusowe jezioro Cavell Pond

dystans: 7,4 km

poziom trudności: średni


6. PARKER RIDGE

Większa część trasy przebiega przez las. Po wejściu na punkt widokowy Waszym oczom ukaże się malownicza dolina i lodowiec Saskatchewan. Poziom trudności szlaku Parker ridge to średni. 

dystans: 6,4 km

poziom trudności: średni

7. WILCOX PASS

Wilcox Pass to jedna z najpiękniejszych pieszych wędrówek w Parku Narodowym Jasper. Szlak oferuje spektakularne widoki na zlodowaciałe szczyty wokół Columbia Icefield i prowadzi do malowniczej przełęczy Wilcox.

dystans: 11,6 km

poziom trudności: średni

8. TOE OF ATHABASCA GLACIER

Toe of Athabasca glacier to trasa uważana za łatwą, a jej ukończenie zajmuje poniżej godziny. Jest to bardzo popularny obszar do uprawiania turystyki pieszej, wędrówek w rakietach śnieżnych, czy biegania. Najlepszy czas na odwiedzenie tego szlaku to okres od maja do września. Będąc na szlaku, można go wydłużyć o ok. 1 h. 

dystans: 1,4 km

poziom trudności: łatwy

9. MALIGNE CANYON

Szlak Maligne canyon to mało wymagającą trasa, której ukończenie zajmuje średnio ok. 1 godziny. Jest to popularna trasa wśród miłośników wędrówek z plecakiem i obserwacji ptaków. Najlepszy czas na odwiedzenie tego szlaku to okres od maja do października. 

dystans: 3,7 km

poziom trudności: łatwy

10. LAKE ANNETTE LOOP

Lake Annette Loop to krótka i łatwa do pokonania trasa, która prowadzi dookoła jeziora Annette. Na pokonanie tej trasy potrzebujecie ok. 1 godziny. To świetne miejsce na zjedzenie lunchu lub organizację pikniku. 

dystans: 2,7 km

poziom trudności: łatwy

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga