Serwus! 

To już ostatni post z mojej rocznej podróży po Kanadzie. Moją najlepszą decyzją podczas tego wyjazdu było spędzenie połowy roku w Kanadyjskich górach. Po spędzeniu kilku miesięcy w Montrealu i kilkutygodniowej podróży po Kanadzie byłam gotowa na spędzenie letniego sezonu w najpiękniejszej części Kanady!

KIEDY ZACZYNA SIĘ SEZON LETNI W KANADZIE?

Sezon turystyczny trwa mniej więcej od maja i kończy się w październiku

JAK SZUKAĆ SEZONOWEJ PRACY W KANADZIE?

Ogólnie o szukaniu pracy w Kanadzie pisałam w tym poście. Jeśli chodzi o pracę na sezon letni to najlepiej szukać jej na początku roku, w styczniu/lutym. Ogłoszenia o pracę sezonową znajdziecie na portalach tak jak indeed czy na facebookowych grupach. Jeśli interesuje Was konkretne miasto, czy region, wygooglujcie znajdujące się w tym miejscu restauracje, czy hotele i wyślijcie do nich swoje CV. 

OFERTY PRACY 

Oferty pracy sezonowej powinny zawierać informację o zakwaterowaniu. Zakwaterowanie może być płatne i odliczane od Waszej pensji lub bezpłatne. W turystycznych miejscowościach takich jak Banff, czy Whistler najprawdopodobniej będziecie musieli za nie zapłacić. W bardziej odległych miejscowościach, gdzie dojazd jest trudniejszy, możecie liczyć na tanie lub nawet darmowe zakwaterowanie. Dzięki temu będziecie mogli zaoszczędzić więcej pieniędzy podczas pracy w sezonie.  

PLUSY PRACY SEZONOWEJ

Do plusów pracy sezonowej należą: darmowe lub tanie zakwaterowanie, bonus na koniec sezonu, czy wysokie napiwki (w zależności od stanowiska). Bliskość natury daje również możliwość odbycia wielu pieszych wędrówek, czy uprawiania sportów takich jak wspinaczka, paddle boarding, jazda rowerem, bieganie.  

GDZIE JECHAĆ?

Zastanówcie się, gdzie chcielibyście spędzić lato w Kanadzie. Dla mnie wymarzonym miejscem były Kanadyjskie Góry Skaliste, dla Was może to być Wyspa Vancouver lub malownicza Nowa Szkocja? 

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga