Serwus! 

Od początku mojego przyjazdu do Kanady marzyłam o tym, aby zobaczyć zorzę polarną. W maju zamieszkałam w okolicach Jasper, mieście znajdującym się u podnóża gór skalistych i cierpliwie czekałam na sprzyjające warunki do oglądania aurory borealis. Najlepsze ku temu okoliczności, miały pojawić się jesienią, a dokładnie w październiku podczas festiwalu Dark Sky.

NAJLEPSZY CZAS NA OGLĄDANIE ZORZY POLARNEJ W KANADZIE

Za najlepszy czas do oglądania zorzy uważa się okresy od sierpnia do końca października oraz połowę listopada do końca kwietnia. 

APLIKACJA MY AURORA 

Aby pomóc szczęściu, warto ściągnąć sobie aplikację wysyłającą powiadomienia dotyczące prawdopodobieństwa wystąpienia zorzy w Waszej lokalizacji.

Link do ściągnięcia aplikacji My Aurora: KLIK

NAJLEPSZE MIEJSCA DO OGLĄDANIA ZORZY W OKOLICACH JASPER

Lake Annette 

Pyramid Lake  

Old fort point  

Mount Whistlers  

DARK SKY FESTIVAL W JASPER 

Festiwal Dark Sky odbywa się co roku w Jasper w październiku i trwa ok. 2 tygodni. W tym roku festiwal trwał od 13 do 29 października. Festiwalowi towarzyszą liczne wydarzenia takie jak m.in: trekkingi, spotkania z astronautami, sesje oglądania gwiazd, czy joga pod gwiazdami. Jeśli tak jak nam, zależy Wam na zobaczeniu zorzy polarnej, to rozważcie wzięcie udziału w specjalnej wieczornej sesji kolejki Jasper Sky tram. Ta kolejka linowa zabierze Was na szczyt góry Whistlers, skąd przy dobrej pogodzie będziecie mieli szansę zobaczyć zorzę polarną. Zdjęcie, które jest okładką tego posta, udało nam się zrobić właśnie podczas takiej sesji. 

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga