Serwus!

Quebec city to jedno z najbardziej uroczych miasteczek, które miałam okazję odwiedzić. Sporo uroku dodaje mu też zimowa aura, podczas której Quebec city ma do zaoferowania masę zimowych aktywności. Do stolicy Quebecu, pierwszy raz pojechałam w lutym, podczas jednych z największych mrozów tej kanadyjskiej zimy. Wróciłam tam ponownie w marcu, aby zobaczyć atrakcje, których wcześniej nie zdążyłam odwiedzić. Poniżej mam dla Was garść przydatnych informacji dotyczących dojazdu, noclegu, restauracji oraz atrakcji, które odwiedziłam podczas moich wizyt w tym czarującym mieście. 

  

TRANSPORT

Do Quebecu z Montrealu można dotrzeć na kilka sposobów: samochodem, pociągiem - VIA RAIL lub rezerwując przejażdżkę w aplikacji do wspólnych przejazdów: Poparide lub Amigo express.

ZAKWATEROWANIE

W Quebecu mieści się hostel sieciówki hi hostels. Główną zaletą hostelu jest jego znakomite położenia oraz duża kuchnia, w której można samodzielnie przygotowywać posiłki. Więcej informacji na temat hostelu znajdziecie tutaj.

ZIMOWE ATRAKCJE:

Ice hotel 

Czy warto go odwiedzić? Zdecydowanie tak! Hotel został zbudowany z 15,000 ton śniegu i jest jedyną taką budowlą w Ameryce Północnej. Oprócz pokoi dla gości znajdują się tu kaplica, bar, w którym można zamówić drinka w lodowej szklance.  Do hotelu nie dojedziecie komunikacją miejską, ponieważ znajduje się on poza miastem. Najlepszą opcją będzie wynajęcie samochodu lub skorzystanie z firmy organizującej wycieczki do ice hotelu. Takie wycieczki organizuje firma Uni tours. Hotel otwarty jest od stycznia do marca. Można go zwiedzić lub w nim zanocować. Więcej informacji na temat hotelu i cen noclegów znajdziecie tutaj. Tabbogan slide 

Zjazd na drewnianych sankach to najstarsza atrakcja w Quebec city! Jej tradycja sięga aż 1884 roku. Prędkość, jaką osiąga się podczas zjadu to 70 km/h. Ta śnieżna zjeżdżalnia znajduje się w okolicy hotelu Château Frontenac. Jeden zjazd kosztuje 4 CAD.

Lodowisko na placu D'Youville

Lodowisko znajduje się na placu D'Youville w centrum starego Quebecu. To klimatyczne lodowisko jest czynne od połowy listopada do połowy marca. Wstęp jest bezpłatny. 

Carnaval

Ten coroczny festiwal z okazji karnawału odbywa się w Quebecu od  1894 roku. Jedną z największych atrakcji Carnavalu są parady z udziałem maskotki festiwalu - Bonhomme CarnavalBonhomme Carnaval to ogromny bałwan w czerwonej czapce i  z czarnymi guzikami, w pasie ma przewiązaną kolorową szarfę. Paradom towarzyszą liczne wydarzenia  m.in. bal maskowy, konkurs na najpiękniejszą śnieżną rzeźbę, Festiwal trwa od  26 stycznia do 11 lutego. Więcej informacji na temat Carnavalu i jego program znajdziecie tutaj

ATRAKCJE DOSTĘPNE CAŁY ROK:

Spacer po starym mieście to świetny pomysł na spędzenie czasu w Quebec city o każdej porze roku. Największą atrakcją spaceru po mieście jest zdecydowanie Château Frontenac - luksusowy hotel położony nad rzeką. Z racji swojego niezwykłego wyglądu i położenia,  Château Frontenac jest najczęściej fotografowanym hotelem na świecie. Więcej informacji na temat hotelu i ceny noclegów znajdziecie tutaj

Musee national des beaux arts du Quebec - Świetne muzeum sztuki, prezentujące dzieła kanadyjskich artystów współczesnych. Informacje na temat aktualnych wystaw, godzin otwarcia i cen biletów znajdziecie tutaj. 

Wodospady Montmorency - Będąc w Quebecu trzeba odwiedzić to miejsce! Te ogromne wodospady liczą sobie aż 83 m wysokości. Wokół wodospadów można zrobić ok. 1,5 h spacer. Podczas spaceru, można je oglądać z wielu różnych perspektyw. Dodatkowo, w to piękne miejsce dojedziecie komunikacją miejską. Wystarczy, że wsiądziecie w autobus linii 800.  Za wstęp do parku, w zależności od pory roku trzeba zapłacić ok 5 do 7 dolarów. 

POLECAJKI JEDZENIOWE: 

1. Polina Pizzeria - koniecznie wpadnijcie tu na pizze w stylu mac n' cheese i dobre wino
2. Mary's popcorn - popcorn o smaku słonego karmelu odmieni Wasze życie na zawsze
4. Sapristi - włoska restauracja na terenie starego miasta, nie zapomnijcie zamówicie s'more na deser!
5. Hono ramen - świetny ramen i lokalne piwa 

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga