Serwus!

Pod koniec kwietnia spędziłam tydzień w Calgary: największym mieście Alberty i kanadyjskiej stolicy rodeo. Podczas mojego pobytu w Calgary odbywał się comic con, a ulice i środki komunikacji zostały opanowane przez dorosłych i dzieci, przebranych za komiksowych bohaterów. Poniżej znajdziecie kilka polecanych przeze mnie miejsc: muzeów, parków, kawiarni i restauracji. 

GDZIE SPAĆ?

Sieciówka Hi hostel ma tu swój hostel, który jak zwykle położony jest zaraz obok największych atrakcji miasta i sklepów. Hi hostel w Calgary jest jednym z moich ulubionych. To, co wyróżnia miejsce to wyjątkowa obsługa oraz super śniadanie wliczone w cenę pobytu.  

STUDIO BELL

Pod nazwą Studio Bell kryje się narodowe muzeum muzyki. Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, który został otwarty w 2016 roku. Studio bell to pierwsza taka instytucja w Kanadzie poświęcona muzyce. Muzeum jest interaktywne i oprócz licznych wystaw poświęconych kanadyjskim muzykom, oferuje swoim gościom możliwość grania na instrumentach. Bilet wstępu kosztuje 21,50 CAD za osobę. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

PRINCE'S ISLAND PARK 

To miejski park, znajdujący się w Śródmieściu, nad rzeką Bow. To idealne miejsce na spacery i uprawianie sportu. Z parku rozciąga się widok na biznesową część miasta.

MUSEUM OF CONTEMPORARY ART 

To świetne muzeum sztuki współczesnej mieści się w centrum miasta, w dawnym budynku Planetarium. Wstęp do muzeum jest płatny i kosztuje 10 CAD. Więcej informacji na temat aktualnych wystaw znajdziecie tutaj

INGLEWOOD

Ta najfajniejsza dzielnica Calgary, wypełniona jest sklepami vintage, kawiarniami i restauracjami. Na szczególną uwagę zasługuje concept store Purr, w którym znajdziecie odzież, dodatki i artykuły papiernicze. Dobrą kawę wypijecie w Rossso Coffee Roaster, a na tajskie jedzenie skoczcie do Tuk Tuk thai. W okolicy znajduje się również Inglewood Aquatic center: świetny, lokalny basen z sauną fińską.Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga