Serwus!

W dzisiejszym poście kilka słów o tanich sklepach w Montrealu. Wychodzę z założenia, że oszczędzanie na dalsze podróże zaczyna się od pierwszego dnia pobytu. Dlatego po przyjeździe do nowego miejsca, porównują oferty sklepów i szukam tych, które oferują towary po niższych cenach. Poniżej znajdziecie listę 4 miejsc, w których najczęściej robię zakupy spożywcze.  1. 1.Supermarche PAhttps://www.supermarchepa.com/

Tu znajdziecie tanie warzywa i owoce, sery, szynki, mięso. 

2. Marche Adonis - https://www.groupeadonis.ca/

Podobny asortyment do Supermarche PA. 

3. Dollarama https://www.dollarama.com/en-CA/

Dollarama to tanie jedzenie w puszkach, ryż, makaron, słodycze. Oprócz tego znajdziecie tutaj tani sprzęt elektroniczny, rzeczy do domu, kosmetyki, czy pamiątki z Kanady.  

4. Sklepy z jedzeniem z całego świata

W Montrealu znajdziecie masę sklepów z kuchnią z całego świata. Jako wielka fanka azjatyckiego jedzenia znalazłam kilka ciekawych sklepów. W dzielnicy Downtown znajdziecie kilka tanich supermarketów na ulicy St Catherine. Ja zaopatruje się najczęściej w markecie Newone. W Chinatown również znajduje się kilka miejsc, w których można zaopatrzyć się w azjatyckie specjały. W azjatyckich supermarketach kupuję przeważnie tanie tofu, kiełki, makarony, ryż i sosy. 

Mam nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań proszę o komentarz! :)

Ściskam,
Aga