Serwus! 

W dzisiejszym poście znajdziecie 5 powodów dla których warto odwiedzić belgijskie miasteczko Dinant. Dinant to miejscowość znajdująca się w południowej Belgii, w prowincji Namur. Wypad do Dinant to świetny pomysł na jednodniową wycieczkę z Brukseli. Dinant od Brukseli dzieli zaledwie ok. godzina jazdy samochodem. 


Dlaczego warto odwiedzić Dinant? 

1. W Dinant znajduje się XI - wieczna cytadela,
z której można podziwiać panoramę miasta. Na terenie cytadeli znajduje się również muzeum militariów.Wstęp jest płatny i na dzień dzisiejszy bilet wraz z wjazdem kolejką linową kosztuje 11 euro. Świetną opcją jest zakup biletu na cytadelę wraz z biletem na statek, który zabierze nas na rejs po rzece. Cena biletu na cytadelę wraz z rejsem to 19 euro. Ważna informacja dla właścicieli psów! Psy są mile widziane zarówno na cytadeli jak i podczas rejsu statkiem. Więcej informacji na temat cytadeli i cen biletów znajdziecie tutaj: https://www.citadellededinant.be2. Rejs po rzece Mozie to punkt obowiązkowy wizyty w Dinant. Statki wycieczkowe wypływają z mariny co 30 minut. Rejs trwa ok 40 minut, a na pokładzie można kupić napoje i przekąski. To doskonała okazja na zrobienie pięknych zdjęć z Dinant. Po rejsie warto zatrzymać się na chwilę i wypić kawę w jednej z knajpek usytuowanych nad rzeką.


3. Katedra Notre Dame to wybudowany w XIII wieku gotycki kościół. Katedra usytuowana jest na brzegu rzeki Mozy i można ją podziwiać podczas rejsu statkiem. Katedra na tle skały, sąsiadująca z kolorowymi domkami to widok znajdujący się na większości pocztówek z Dinant. 


4. Muzeum Leffe - ulubionego piwa Belgów. W muzeum ogląda się interaktywne wystawy, a wizyta kończy się niczym innym jak degustacją piwa! Więcej informacji na temat piwa oraz wizyty muzeum przeczytacie tutaj: https://leffe.com/nl/maison-leffe 

5. Dinant to miejsce urodzenia Adolpha Saxa - wynalazcy saksofonu. Na terenie miasta znajdziecie liczne rzeźby przedstawiające saksofony. Pod koniec lipca w Dinant odbywa się Dinant Jazz festival. Więcej informacji na temat festiwalu: https://www.dinantjazz.com. 


Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)

Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)