Serwus! 

Wycieczka do Disneylandu była moim marzeniem od lat. To marzenie postanowiliśmy spełnić w grudniu, w dniu moich 35 urodzin. Jako środek transportu wybraliśmy samochód. Przejażdżka z Brukseli do Disneylandu, który znajduje się pod Paryżem, zajęła nam ok 3 h w jedną stronę.
Przygotowanie do wycieczki

Bilety do Disneylandu najlepiej kupować z pewnym wyprzedzeniem. Dodatkowo, jeśli zdecydujecie jechać tam w dzień poprzedni to zaoszczędzicie kilkadziesiąt euro na biletach! Mnogość atrakcji w Parku może przyprawić o zawrót głowy. Przed wyjazdem warto mieć wstępny plan. W planowaniu zwiedzania pomoże Wam aplikacja Disneyland Paris - linki do ściągnięcia:

1. Aplikacja Disneyland Windows

2. Aplikacja Disneyland iPhone

Atrakcje 

Spośród wielu atrakcji zdecydowaliśmy się na:

 - Dumbo the flying elephant

- Star wars Hyperspace mountain 

- The Twilight Zone Tower of Terror

- Mad Hatter's Tea Cups

- Flying Carpets 

Kolejki

Do każdej z atrakcji czekaliśmy w krótszych i dłuższych kolejkach. Jeśli zależy Wam na czasie jest możliwość wykupienia tzw. "priority pass", który pozwoli Wam na skorzystanie z atrakcji bez potrzeby stania w kolejkach. 

Jedzenie

Na terenie Disneylandu znajduje się wiele restauracji i kawiarni. Niestety do większości z nich są ogromne kolejki. Jeśli moglibyśmy coś zmienić to wzięlibyśmy ze sobą kanapki. Czekanie w długich kolejkach po jedzenie to strata cennego czasu.


Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)
Pozdrawiamy, 
Aga i Tomek:)