Serwus! W miniony weekend wybraliśmy się do niemieckiego miasteczka Aachen.  Aachen znajduje się w odległości ok 150 km od Brukseli. Podróż samochodem potrwa mniej niż dwie godziny. Aachen to popularna destynacja mieszkańców Brukseli, którzy jeżdżą tam zrobić tańsze zakupy. Aachen ma jednak dużo więcej do zaoferowania.... Katedra

Jedną z największych atrakcji Aachen jest znajdująca się w centrum miasta katedra. Katedra jest jedną z najstarszych w Europie. Została zbudowana za panowania Karola Wielkiego, który został tak pochowany w 814 roku (!). Wnętrze katedry zdobią ogromne witraże oraz bogato zdobione sklepienia.Ratusz

Kolejnym ciekawym budynkiem, który warto zobaczyć w Aachen jest budynek Ratusza. Budynek został wybudowany w tym samym czasie co Katedra.

Kawiarnia

Nie mogliśmy przepuścić okazji spróbowania lokalnych ciast. W kawiarni oprócz tradycyjnych niemieckich ciast takich jak apfelstrudel można było zamówić kawałek lodowego tortu.


Ludwig Forum

Muzeum Ludwig Forum to muzeum sztuki nowoczesnej. W muzeum znajduje się m.in.duża kolekcja dzieł   z epoki pop artu. Więcej informacji na temat wystaw, godzin otwarcia i biletów znajdziecie tutaj.

Termy

Ciekawym pomysłem na spędzenia dnia w Aachen jest wizyta w termach. Wstęp  do łaźni kosztuje  od 16 euro. Więcej informacji na temat term i ich godzin otwarcia znajdziecie tutaj. 

Update: We wrześniu tego roku wybraliśmy się na cały dzień do term. Termy są ogromne, a oprócz basenów znajduje się piętro z saunami. W saunach odbywają się różne ciekawe sesje np.: sesja z peelingiem kawowym, czy aromatycznymi olejkami. Godziny seansów wyświetlają się na monitorach w całym obiekcie. Pamiętajcie o zarezerwowaniu miejsca na wybraną sesję!

Wizyta w DM

Podróż do Aachen zakończyliśmy zakupami w drogerii DM. Kosmetyki w Niemczech są mniej więcej połowę tańsze niż w Belgii. Na dodatek drogerie DM dysponują bardzo szerokim asortymentem ekologicznych kosmetyków. 

Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)


Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)