Serwus! W tym miesiącu postanowiliśmy wybrać się do kolejnego kraju znajdującego się w bliskim sąsiedztwie Belgii. Luksemburg był na naszej liście destynacji już od jakiegoś czasu. Podróż do Luksemburga zajęła nam ok 1,5 h. 

Luksemburg

Luksemburg to jedno z najmniejszych państw w Europy, znajdujące się w jej zachodniej części. Jego najbardziej zaludnioną częścią jest stolica - miasto Luksemburg. Uważa się, że ludzi do Luksemburga przyciągają niskie podatki. Ja dodałabym jeszcze ofertę kulturalną oraz naturę na wyciągnięcie ręki.

Zwiedzanie Luksemburga

Główne atrakcje Luksemburga znajdują się  w okolicach starówki. Chemin de Ła Corniche nazywany najpiękniejszym balkonem w Europie. Warte zobaczenia są również budynek filharmonii oraz muzeum sztuki współczesnej Mudam, w którym można zobaczyć prace światowej sławy artystów tak jak m.in. Marina Abramovic. 


Hotel 

Jeśli planujecie podróż z psem to polecamy Wam hotel Innside by Melia. Za towarzystwo psa trzeba uiścić dodatkową opłatę w wysokości 15 euro za noc. Innside by Melia to nowoczesny hotel z fantastyczną restauracją. Koniecznie skorzystajcie z opcji śniadań w hotelu, które przygotowywane są z lokalnych produktów. 

Okolice

Jeden dzień w mieście okazał się dla nas wystarczający. Drugą część weekendu spędziliśmy już w naturze. W Luksemburgu znajdziecie mnóstwo urokliwych, pieszych szlaków. My postanowiliśmy wybrać się do regionu Mullerthal, nazywanym Małą Szwajcarią.

Mała Szwajcaria

Najpopularniejszą trasą w tym regionie jest jest licząca sobie 112 km Mullerthal trail. My mając do dyspozycji tylko 1 dzień zdecydowaliśmy się na dużo krótszy odcinek. Nasza trasa oznaczona symbolem E1 mierzyła ok 13 km. E1 zaczyna się w Echternach, koło Bazyliki. Więcej info na temat regionu i dostępnych tras znajdziecie tutaj 
Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)

Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)