Serwus! W wakacje po raz kolejny odwiedziliśmy Szwajcarię. Kilka lat temu mieliśmy okazję dowiedzieć m.in. Lucernę oraz Zurych. W dzisiejszym poście opowiemy Wam o niezwykle malowniczym miejscu, które położone jest w środkowej części Szwajcarii. Grindenwald to górska wioska, położona na wysokości 1034 metrów n.p.m. Zimą Grindenwald pełni rolę popularnego ośrodka narciarskiego, a latem to idealne miejsce na piesze wycieczki.  Dojazd

Podróż samochodem z Berna będzie trwała tylko godzinę, Jeśli natomiast planujecie wypad z Zurychu to musicie się liczyć z ok. 2 h w jedną stronę. 

Wjazd na Mount First

Oglądanie przepięknych alpejskich krajobrazów umożliwi Wam wjazd na Mount First - . Bilet dla osoby dorosłej w okresie letnim to koszt ok. 60 euro. W tej cenie otrzymujecie przejazd gondolą w obie strony. Dobra informacja dla właścicieli psów - czworonogi wjeżdżają za darmo!  Więcej informacji na temat biletów znajdziecie tutaj. 


Atrakcje na szczycie

Po wjeździe na szczyt macie do wyboru kilka pieszych tras. My z racji ograniczonego czasu zdecydowaliśmy się na malowniczą trasę prowadzącą do turkusowego jeziora Bachalpsee. W Grindenwald znajdują się również liczne restauracje oraz sklepy z pamiątkami. Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)

Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)