Serwus!

To w Belgii są plaże? - to była moja reakcja, gdy dowiedziałam się, że w Belgii można wybrać się nad morze. Belgia jest położona nad Morem Północnym, a jej linia brzegowa liczy sobie aż 64 km. Poniżej znajdziecie listę 10 najpopularniejszych miejscowości na belgijskim wybrzeżu.


1.Oostende - to prawdziwy nadmorski kurort oferujący odwiedzającym wiele atrakcji. W Ostendzie co roku odbywa się Festiwal Rzeźby z piasku (Sand Sculpture Festival). Więcej o festiwalu przeczytacie tutaj
2. Nieuwport - to miejscowość dla entuzjastów sportów wodnych. Nieuwpoort oferuje szereg sportów wodnych, takich jak pływanie, wiosłowanie, wędkarstwo, windsurfing oraz surfing.

3. Knokke Heist - uważana za Blogów za kurort z klasą. Na Konokke Hesit składa się aż 5 nadmorskich wiosek: Heist, Albertstrand, Knokke, Duinbergen oraz Zoute.W miejscowości oprócz plaży i restauracji znajdują się również Centrum Sztuki Scharpoord, galerie sztuki oraz kasyno.

4. Zebrugge - oprócz pięknej plaży znajduje się tu największa fabryka czekolady na belgijskim wybrzeżu - P&J Chocolates. Zebrugge słynie również z portu, z którego odpływają promy do Anglii.

5. De Haan - spokojna miejscowość, znana jest ze świetnych warunków do kitesurfingu. De Haan odwiedził kiedyś sam Albert Einstein.6. De Panne - miejscowość położona zaledwie 26 km od Oostende. Słynie z pięknych plaż i rezerwatów przyrody takich jak Westhoek.

7. Blankenberg - w Blankenberg znajduje się także Sea Life Marine Park -jedno z największych akwariów w Belgii. Więcej o Parku Morskim Sea Life poczytacie tutaj.

8. Oostduinkerke - miejscowość słynie z tradycji połowu szarnych krewetek (grey shrimp), które poławiane są za pomocą koni. Połowy odbywają się od kwietnia do września.

9. Middelkerke - Middelkerke znajduje się w centrum wielkiego wybrzeża flamandzkiego. Tak jak Konokke Heist, Middelkerke to zbiór 5 nadmorskich wiosek. Szereg atrakcji takich jak place zabaw, czy mini golf sprawia, że Middelkerke to idealne miejsce do odwiedzenia z dziećmi.

10. Koksijde - niewielka miejscowość, z której można wybrać się na rejs po wybrzeżu Morza Północnego. W Koksijde znajduje się również kilka muzeów sztuki m.in. muzeum malarstwa Paula Delvaux’s.

Post na pewno z czasem będzie aktualizowany nowymi zdjęciami, bo mamy w planach odwiedzenie większej ilości nadmorskich miejscowości. Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)


Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)