Serwus! 

Planujecie wypad na weekend do Brukseli? To świetnie! W dzisiejszym poście mamy dla Was podpowiedzi co warto zobaczyć, jeśli przyjeżdżacie tu tylko na chwilę. Poniżej znajdziecie propozycję 10 miejsc wartych odwiedzenia. 

1. Grand Place

Jeden z najpiękniejszych miejskich skwerów w Europie. Polecamy wziąć kawę i gofra w jednej z bocznych uliczek i rozkoszować się widokami historycznych budynków z XVI wieku. 

2. Arkady Św. Huberta (Galeries Royales Saint - Hubert) 

Wybudowane w XIX wieku arkady Św. Huberta były pierwszym w Europie przeszkolonym pasażem handlowym w Europie. Wśród sklepów prym wiodą sklepy z czekoladą. Jeśli planujecie przywieźć do domu czekoladki to polecamy wizytę w sklepach sieci Neuhaus lub Leonidas

3. Panorama Brukseli 

Jednym z najlepszych miejsc oglądania panoramy Brukseli będzie Place Poelaert. Dodatkowo, w tej lokalizacji można wybrać się na przejażdżkę gigantycznym kołem - The View, które zapewni Wam niezapomniane widoki. Cena biletu to 8 euro.

4. Muzeum Magritte

Gratka dla fanów surrealistycznego malarstwa. Muzeum poświęcone w całości życiu i twórczości Rene Magritte'a. Jest to jedno z muzeów Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych Belgii. Cena biletu to 10 euro.

Więcej informacji i rezerwacja biletów

5. Atomium

Symbol Brukseli wybudowany z okazji Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 jako symbol ówczesnych naukowych oraz technicznych osiągnięć. Z najwyższego poziomu można podziwiać piękna panoramę miasta. Znajduje się tam też restauracja, w której można napić się kawy oraz zjeść lunch lub kolację. Cena biletu to 16 euro


6. Mont Des Arts

To miejski kompleks historyczne miejsce w Brukseli. Mont des arts to: Królewska Biblioteka Belgijska, Archiwum Narodowe Belgii, Spotkanie Square - Bruksela Centrum i ogród publiczny.To również świetne miejsce to podziwiania panoramy centrum miasta oraz na przystanek po całym dniu zwiedzania. Zatrzymajcie się na chwilę i odpocznijcie na jednej z wielu ławek, które otaczają ogród. 

fot. na górze artykułu

7. Muzeum Komiksu

To muzeum to punkt obowiązkowy dla wszystkich wielbicieli komiksu. Wystawy zostały poświęcone
historii komiksu, sztuce rysowniczej komiksu, rysownikom oraz bohaterom belgijskich komiksów m.in smurfom. Cena biletu to 8 euro.


8. Park Cinquantanaire

Jeden z wielu parków w Brukseli, który swoją wyjątkowość zawdzięcza historycznemu łukowi, wybudowanemu z okazji 50 - lecia odzyskania niepodległości przez Belgię. Park składa się z wielu wydzielonych obszarów na których spotkacie ludzi uprawiających sport, czy spacerujących z psami. Koniecznie zajrzyjcie tam w słoneczny dzień! 
 
9. Muzeum Czekolady

Jesteście fanami czekolady? Jeśli tak to nie możecie przegapić wizyty w Muzeum Czekolady i Kakao. to niewielkie muzeum, w którym poznacie historię ziaren kakaowca i przyjrzycie się etapom produkcji czekolady. Punktem kulminacyjnym wizyty jest degustacja masy i masła kakaowego oraz kilku gatunków czekolad. Cena biletu to 9.50 euro

Więcej informacji i rezerwacja biletów

10. Delirium Cafe 

Wizyta w Brukseli nie będzie pełna, jeśli nie spróbujecie belgijskiego piwa! Gorąco polecam Wam wybrać się do Delirium Cafe - popularnego, klimatycznego pubu w samym centrum miasta, w którym znajdziecie duży wybór belgijskiego piwa z kija.


Mamy nadzieję, że post był dla Was przydatny. W razie pytań prosimy o komentarz! :)

Pozdrawiamy,
Aga i Tomek:)