Cześć! W ostatnim poście pisałam Wam o naszej przeprowadzce do Belgii. Przeprowadzka miała miejsce w lutym 2021 w okresie pandemii koronawirusa. Z tego powodu nasza podróż wyglądała inaczej niż wcześniej. Poniżej znajdziecie najważniejsze różnice.


Testy na koronawirus - ile i kiedy zrobić?

Pierwszy test na covid zrobiliśmy na 3 doby przed wylotem. Kolejny musieliśmy zrobić w dzień wylotu. Zrobiliśmy go na lotnisku w Gdańsku. Całe szczęście, że zjawiliśmy się na lotnisku odpowiednio wcześnie. Z powodu złej organizacji część osób z kolejki niestety nie zdążyła na samolot...

Czym jeszcze różniła się nasza podróż w czasie pandemii?

Zaczynając od sklepów na lotnisku większość z nich była zamknięta. Możliwe było jedynie zakupienie kawy, czy kanapki. Podczas lotu przez większość czasu musieliśmy mieć na sobie maseczki. Dostaliśmy pozwolenie na ich zdjęcie tylko podczas poczęstunku. Z lotniska wzięliśmy taksówkę i zabunkrowaliśmy się w nowym mieszkaniu. 

Kwarantanna i kolejne testy

Po przylocie do Belgii obowiązywała nas tygodniowa kwarantanna. Podczas kwarantanny mogliśmy wychodzić tylko do najbliższego sklepu spożywczego na zakupy. Po upływie tygodnia zrobiliśmy kolejny test na covid. Po kilku dniach otrzymaliśmy negatywne wyniki.