Cześć! Dawno nas tutaj nie było! Po powrocie do Polski wróciliśmy do naszych obowiązków. Tomek wrócił po urlopie do pracy, a ja zajęłam się rozwijaniem swojego biznesu online. Jeśli jesteście zainteresowani nauką Asany, to odsyłam Was do strony mojego bloga i kursu online asanadlakreatywnych.pl. Poniżej krótkie streszczenie ostatniego ponad roku naszego życia. 

Co działo się u Nas przez ostatnie 1, 5 roku?

Nasz powrót do Polski pod koniec 2019 roku nie był łatwy i gdzieś z tyłu głowy była myśl o kolejnym wyjeździe lub przeprowadzce. Szansa na przeprowadzkę miała się pojawić w przyszłym roku. 

W styczniu 2020 stałam się szczęśliwą posiadaczką wizy do Kanady IEC Canada. Niestety z powodu pandemii mój wyjazd się opóźnił, ale na ten moment moja wiza jest przedłużona do czerwca 2021. Wciąż mam nadzieję, że uda mi się wyjechać.   

W lipcu 2020 przeprowadziliśmy się z Warszawy do mojego rodzinnego Sopotu, w którym spędziliśmy pół roku. 

We wrześniu 2020 z Tomkiem skontaktowała się firma z Belgii zainteresowana jego zatrudnieniem. Rozmowy trwały do listopada i wtedy wiedzieliśmy już, że pod koniec lutego będziemy przeprowadzać się do nowego kraju. 

W grudniu 2020, zaraz po świętach Bożego Narodzenia do naszej dwuosobowej rodzinki dołączył piesek. Phoebe, którą widzicie na zdjęciu to urocza jamniczka miniaturka. Gdy odbieraliśmy ją z hodowli to miała niecałe 2 miesiące. 

Luty 2021 - przygotowania do przeprowadzki zaczęliśmy kilka tygodni wcześniej. Ta przeprowadzka była wyjątkowa przede wszystkim ze względu na nowego członka naszej rodziny. 
Przeprowadzka z pieskiem - co trzeba wiedzieć

1. Pies musi być zaszczepiony na wściekliznę i musi mieć wyrobiony paszport
3. Musi być odrobaczony min. 24 h przed wylotem 
4. Transport psa - jeśli planujecie lecieć samolotem z psem i tak jak my macie małego zwierzaka to jest to możliwe w niektórych liniach lotniczych. Warunkiem koniecznym jest umieszczenie psa w transporterze o podyktowanych przez linię wymiarach. W zależności od  linii waga transportera z psem musi wynosić od 6 do 10 kg. 

Nasze wrażenia z podróży samolotem z psem

Bardzo obawialiśmy się tego jak piesek zniesie podróż samolotem. Ku naszemu zdziwieniu Phoebe zniosła podróż samolotem bardzo dobrze. Podczas drugiego lotu na trasie Amsterdam - Bruksela smacznie spała w transporterze i obudziła się dopiero przy wyjściu. Obsługa samolotu była bardzo miła i często pytała o samopoczucie naszego pieska. 

O czym warto pamiętać 

Jeśli lecicie samolotem to warto zacząć przyzwyczajać psa do transportera na kilka tygodni przed wylotem. Do transportera dla większego komfortu psa włóżcie kocyk i kilka ulubionych zabawek. Podczas lotu niestety nie wolno wyjmować psa z transportera. Jeśli macie przesiadkę to nie zapomnijcie wziąć smyczy, żeby pospacerować z nim na lotnisku. Pieski mogą spacerować na lotnisku, ale właściciel jest zobowiązany po nich  posprzątać.