W tym zestawieniu znajdziecie nasze ulubione miejsca w Wiktorii. Będąc w Melbourne nie zapomnijcie o  wizycie na Półwyspie Mornington i Phillip Island. Warto spędzić również kilka dni na obcowaniu z piękną przyrodą w oddalonym od miasta o ok. 200 km Parku Narodowym Wilsons Promontory. Jeśli szukacie niezapomnianych wrażeń to wybierzcie się w podróż trasą Great Ocean Road, uznawaną za jedną z najbardziej malowniczych na świecie. Podążajcie nią nieśpiesznie, zatrzymując się po drodze w parkach narodowych, dzikich plażach i urokliwych miasteczkach. Więcej o trasie Great Ocean Road pisaliśmy tutaj.

1. Phillip Island - bajeczna wyspa, słynąca z surowych krajobrazów oraz parady pingwinów.  Znajdziecie tu również niebiańskie plaże idealne do uprawiania surfingu oraz przyjazne kafejki.2. Wilsons Promontory National Park - ulubiony park narodowy mieszkańców Wiktorii, zamieszkują go emu, kolczatki i wombaty. Niestety ze względu na pożary, które panowały na tym obszarze w lutym nie mogliśmy zobaczyć tego miejsca na własne oczy.

Źródło: http://www.visitvictoria.com 
3. Półwysep Mornington - ulubiony kierunek wakacyjny mieszkańców Melbourne. Na plaży w miasteczku Mornington znajdują się znane z pocztówek kolorowe domki.


4. Melbourne - stolica kulturalna i kulinarna Australii, warto zajrzeć do dzielnicy St Kilda, gdzie znajduje się słynny lunapark i plaża, na którą po zmroku przychodzą pingwiny.


5. Raymond Island - ta niewielka wysepka we wschodniej części Wiktorii to  jedno z najlepszych miejsc do podglądania koali na wolności.6. Port Cambell National Park - słynie z niezwykłych formacji skalnych, które stanowią największą atrakcję Great Ocean Road. Najczęściej odwiedzanym i fotografowanym miejscem w Parku jest 12 Apostołów.


7. Lorne - urocze miasteczko z pięknymi plażami i śródziemnomorską atmosferą. Leniwe popołudnia spędza się tutaj w klimatycznych kawiarniach, lodziarniach i galeriach sztuki. Zwierzętami, które można tu spotkać dosłownie wszędzie są papugi kakadu.


8. Bells beach - ta piękna plaża ze świetnymi warunkami do surfingu to idealne miejsce dla doświadczonych surferów. Ich zmagania z falami można obserwować z kilku punktów widokowych zlokalizowanych wzdłuż klifu.


9. Torquay - to kolebka surfingu, w której narodziły się największe surferskie marki takie jak Rip Curl i Quicksilver. W miejscowości znajduje się Narodowe Muzeum Surfingu, w którym udokumentowano 100-letnią historię ulubionego sportu Australijczyków.10. Cape Otway  -  jedną z głównych atrakcji tego miejsca jest latarnia morska zbudowana w 1848 roku. Pokonując drogę prowadząca do latarni morskiej, miejcie oczy szeroko otwarte. Na drzewach  tłumnie przesiadują dzikie koale.