W tym poście przeczytacie o 10 rzeczach, które sprawiły, że uważamy Australię za najlepsze miejsce do życia. Nasze argumenty bazują na obserwacjach, które prowadzimy od początku naszej podróży, czyli od lipca 2018 roku.

1. UŚMIECHY NIEZNAJOMYCH

Obcy ludzie witający się z Tobą na ulicy i przesyłający uśmiechy? Witamy w Australii! Przyjacielska atmosfera jest bardzo zaraźliwa i udziela się wszystkim. Serdeczny klimat powoduje, że żyje się tu lepiej niż gdzie indziej.

2. POCZUCIE HUMORU AUSTRALIJCZYKÓW

Australijczycy mają do siebie bardzo duży dystans, a ich poczucie humoru rozwinęło się w odpowiedzi na specyficzne warunki w jakich żyją. Równie często jak z siebie, żartują z innych narodowości, szczególnie ze swoich sąsiadów z Nowej Zelandii.

Źródło: http://www.memedroid.com 

3. RÓWNOŚĆ KLASOWA


Pracownik fizyczny niejednokrotnie zarabia tu tyle samo lub więcej niż specjaista od IT. Równość płac powoduje, że społeczeństwo jest zadowolone i nikt nie czuje się gorszy. Przedstawiciele wszystkim zawodów są tu traktowani z szacunkiem. 

4. WESOŁE JEST ŻYCIE STARUSZKA

Starszych ludzi widuje się tu wszędzie. Można ich spotkać w kawiarniach, restauracjach, na plaży i  na szlaku. Masowo rezydują na kempingach, gdzie przeżywają swoją drugą młodość. Czas spędzony na świeżym powietrzu, urozmaicają sobie pogawędkami z nowo poznanymi mieszkańcami. Na kolację smażą steki, do których obowiązkowo wypijają lampkę wina lub zimne piwo. Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na spędzenie emerytury?  

5. FILOZOFIA NO WORRIES

Podejście do życia Australijczyków można streścić w dwóch słowach: NO WORRIES. Australijczycy uważają, że nie ma o co się martwić, bo wszystko się ułoży. NO WORRIES jest tu jednym z najpopularniejszych wyrażeń i używane jest bardzo wielu kontekstach. Może znaczyć m.in. tak, dziękuję lub proszę.  Nie ma chyba sytuacji w której użycie tego zwrotu byłoby niewłaściwe.

6. POGODA

Pogoda w Australii zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Australijczycy masowo uprawiają sporty, z których najpopularniejszym jest surfing. W Australii, która jest ogromnym kontynentem, występuje wiele różnych stref klimatycznych. Z siedmiu stanów, najlepiej zamieszkać w Queensland,  w którym prawie 300 dni w roku jest słonecznych, a przez większość czasu można chodzić w klapkach.  


7. UNIKALNA PRZYRODA

Australię zamieszkują niezwykłe zwierzęta, których nie spotkacie nigdzie indziej na świecie. Należą do nich: kangury, koale, wombaty, dziobaki i kolczatka australijska. Dzika natura wdziera się nawet do miast, porośniętych bujną roślinnością. Kolorowe papugi latające nad głowami przechodniów, czy kangury próbujące przejść na drugą stronę ulicy nie dziwią nikogo poza turystami.


8. KULTURA KAMPERVANÓW

Pojazdami, które najczęściej można zobaczyć na polach kempingowych w Australii są kampery. Kamperami podróżują najczęściej rodziny z dziećmi i emeryci. Wypożyczone lub własne do złudzenia przypominają mieszkania - są wyposażone w sypialnię, kuchnię, łazienkę i telewizor. Właściciele kamperów wydają się być bardzo przyjazną grupą - zawsze chętni do rozmowy, służą radą i oddają sobie niepotrzebne akcesoria. 9. BBQ

Słoneczna pogoda sprawla, że jedzenie na świeżym powietrzu jest po prostu przyjemne. W wielu miejscach można znaleźć publiczne grille, na których bezpłatnie można przyrządzić sobie posiłek. Stanowiska do grillowania znajdują się najczęściej przy plażach i na kempingach. Australijczycy często grillują w domach, zapraszając przy okazji tłum gości. 


10. OWOCE

Ananasy, mango, papaja, awokado - to owoce, które okryliśmy na nowo po przyjeździe do Australii. 
Najlepiej kupować je od farmerów, którzy sprzedają jej przy drodze. Są tańsze niż w supermarketach i niejednokrotnie smaczniejsze.