Spędzenie Sylwestra w Sydney było naszym marzeniem od wielu lat. Mimo, że znacznie lepiej czujemy się na łonie natury, to zdarza nam się zrobić wyjątek. Na terenie Sydney znajduje się kilka dogodnych lokalizacji, w których można za darmo obejrzeć słynny pokaz fajerwerków. 


PUNKTY WIDOKOWE

Jednym z najlepszych miejsc do oglądania fajerwerków jest Bratfield park. Park zlokalizowany jest pod mostem Harbour Bridge i roztacza się z niego fantastyczny widok na Operę. Aby zająć dobre miejsce należy przyjść tu z samego rana. Pozostałe dogodne lokalizacje to:  Mrs Macquaries PointRobertson Park w Watsons Bay, Mary Booth Reserve oraz North Head w Manly.
FAJERWERKI 

Większość osób przychodzi do parku wiele godzin przed pokazem. My pojawiliśmy się tam ok godziny 10 rano. Po ośmiu godzinach czekania, upalną pogodę zastąpiła wielka ulewa, Całe szczęście po kilku godzinach pogoda znacznie się poprawiła i udało nam się wrócić przed 24. Pokaz fajerwerków zaczyna się dokładnie o północy i trwa 12 minut. POWRÓT DO DOMU

Na sylwestra w Sydney co roku wybierają się miliony ludzi. Chwilę po północy tłum ludzi rusza w kierunku stacji metra. Na powrót do domu trzeba zarezerwować sobie więc kilka godzin. Powrót do pobliskiego hostelu z powodu awarii pociągów zajął nam ok. 3 godzin. 

PLANOWANIE

Planując sylwestra w Sydney pamiętajcie o zarezerwowaniu noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem.  My robiliśmy to na ostatnią chwilę i za wygórowaną cenę spaliśmy w zaniedbanym hostelu. Warto pomyśleć wynajęciu Air bnb. Nierzadko jest to tańsza opcja, w dużo lepszym standardzie. Planując oglądanie pokazu fajerwerków w którymś z punktów widokowych sprawdźcie czy można wnosić tam alkohol.  Weźcie ze sobą kocyk, odpowiedni zapas jedzenia, krem z filtrem, nakrycie głowy i kurtkę przeciwdeszczową. Jak pokazuje nasze doświadczenie, pogoda w Sydney potrafi być bardzo kapryśna.