Coffs harbour to nadmorska miejscowość znajdująca się w Nowej Południowej Walii, 500 km na północ od Sydney. Miejsce to słynie z plantacji bananów, które można kupić dosłownie na każdym rogu. Przy ulicach znajdują się samoobsługowe stoiska, gdzie kupujący wrzucają pieniądze do specjalnych skarbonek. Oprócz owoców w klasycznym wydaniu, znajdziecie też mrożone banany na patyku pokryte grubą warstwą czekolady.


KEMPINGI

Pole kempingowe BIG 4 położone jest przy samej plaży i wyposażone jest w zadbane łazienki i kuchnię. To tutaj spędziliśmy pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w towarzystwie tłumnie przybyłych właścicieli kamperów z rodzinami. Dla osób śpiących we własnych samochodach dostęp do kuchni i łazienek oferuje hostel YHA. Dodatkowo będąc gościem hostelu można bezpłatnie wypożyczyć deskę surfingową!


PLAŻE

Coffs harbour to kolejna świetna miejscówka do uprawiania surfingu. Popularne surfing spoty to plaże Diggers, Park oraz North wall. Plaża North wall będzie idealna dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z surfingiem. SEALY LOOKOUT 

Ten nietuzinkowy punkt widokowy znajduje się na wysokości 310 metrów, w odległości zaledwie 9 km od centrum miasta. Z góry roztacza się widok na Coffs harbour, piękny las i marinę. BIG BANANA

Wielki banan został postawiony w 1964 roku i zapoczątkował serię dużych rzeczy w Australii. Obecnie kolekcja liczy sobie ok 150 rzeźb, do których należą m.in wielkie mango, krewetka, czy komar.  Dodatkowo, big banana kryje w sobie popularny wśród rodzin z dziećmi park rozrywki.