Agnes Water to kolejne miasteczko, które odwiedziliśmy podczas naszej wycieczki po wschodnim wybrzeżu. Miejsce to słynie z relaksującej atmosfery, pięknych plaż oraz świetnych warunków do surfingu. W przeciwieństwie do miejscowości takich jak Noosa, Gold Coast czy Byron Bay nie jest tak oblegane przez turystów. 

Workman's beachPLAŻE
W Agnes Water znajdują się cztery piękne plaże. Na szczególną uwagę zasługują plaże Chinamans beach oraz Workman's beach. Dodatkowo, obok zejścia na plażę Workman's beach znajduje się pole kempingowe. Opłata za nocleg wynosi tu 7 $ za osobę. 

         

 SURFING
Agnes Water jest dla nas szczególnym miejscem, ponieważ tutaj po raz pierwszy spróbowaliśmy surfingu. Szkołę surfingu wybraliśmy z polecenia hostelu oraz po przeczytaniu pochlebnych recenzji na trip advisorze. Lekcja trwała 4 godziny, z czego 3,5 spędziliśmy w wodzie. Instruktorzy byli bardzo sympatyczni i zarazili nas pasją do pływania na desce. 


TOWN OF 1770
Seventeen Seventy to miasteczko znajdujące się w sąsiedztwie Agnes Water. To jedyne miejsce na świecie, w którego nazwie znajduje się liczba. Dobrym pomysłem na spędzenie popołudnia jest przejażdżka rowerem do 1770. Rowery można wypożyczyć z informacji turystycznej znajdującej się w Agnes Water. Warto zostać tu do zmierzchu, bo plaża 1770 znana jest z malownicznych zachodów słońca.