Eungella National Park to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. To niezwykłe miejsce znajduje się zaledwie godzinę drogi na zachód od miejscowości Mackay. Park jest domem dla 860 odmian roślin oraz wielu gatunków dzikich zwierząt. Należą do nich dziobaki, które są jedną z największych atrakcji tego miejsca. Zwierzęta o świcie i zmierzchu można zobaczyć w rzece Broken river. Na terenie rezerwatu znajdują się piesze trasy o różnym poziomie trudności. Spacerowanie po parku będzie przyjemne nawet podczas upału, który na dobre zagościł w Queensland. Większość ścieżek jest zacieniona przez bujną roślinność lasu deszczowego.DOSTĘPNE TRASY:

1. Pine Grove Circuit, Granit Bent Circuit, Wishing Pool Circuit długość tras: 1,6 km -1,7 km-  krótkie i przyjemne pętle prowadzące przez zacieniony teren lasu deszczowego.
2. Pine Grove - Cedar Grove Track, 2,8 km  - rozszerzenie pierwszego szlaku o przechadzkę wśród  cedrów, dębów i drzew figowych.
3. Clark Range Track, 8,2 km w jedną stronę - trudniejsza trasa, wymagająca pokonania odcinków prowadzących pod górę - trudy tułaczki wynagrodzi widok na dolinę Pioneer Valley.
4. Credition Creek Track, 8 km w jedną stronę - dłuższa wędrówka prowadząca wzdłuż rzeki do skalistych grzbietów porośniętych pnączami.
5. Finch Hatton Gorge:
- Araluen Cascades Track, 2,4 km - szlak prowadzący przez bujne lasy deszczowe i granitowe głazy, zakończony widokiem na Araluen Cascades.
- Wheel of Fire Track, 4,2 km - podczas tego szlaku trzeba pokonać 300 stopni, relaks nad wodospadem jest zwieńczeniem trasy.


Przez rezerwat przebiega również odcinek dłuższej pieszej wędrówki. Mackay Headlands Great Walk, bo o niej tu mowa to 56 km tułaczka prowadząca m.in. przez górzyste tereny, zielone lasy deszczowe oraz wsie. Przejście szlaku zajmuje od 3 do 5 dni. Więcej informacji na temat Mackay Headlands Great Walk znajdziecie tutaj.
  

POLA KEMPINGOWE:


1. Broken River bush camp
2. Fern Flat camping area
3. Credition state hall 
4. Credition hall forest

Opłata za nocleg na polu kempingowym, który znajduje się na terenie Parku Narodowego to tylko 6,55 $ za osobę. Dla większości kempingów na terenie Queensland rezerwacji miejsca i opłaty dokonuje się przez stronę www: Queensland National Parks.