Airlie beach to niewielka, klimatyczna miejscowość na wschodnim wybrzeżu uwielbiana przez backpackerów z całego świata. Jeśli szukacie miejsca na leniwy odpoczynek, zawarcie nowych znajomości i zabawę do białego rana to koniecznie tu zajrzyjcie! Jeśli będąc w Arlie, planujecie popluskać się w oceanie to mamy złą wiadomość - pływanie w wodach Whitsundays nie jest zalecane ze względu na obecność rekinów, krokodyli i groźnego gatunku meduz. Do dyspozycji miejscowych i turystów znajduje się za to piękna, darmowa laguna, nad którą nietrudno spędzić długie godziny. Kolejną propozycją na spędzenie wolnego czasu jest Bicentennial walkaway. Ten 4 kilometrowy spacer wybrzeżem prowadzi m.in przez Abell point marinę, w której lazurowych wodach stacjonują luksusowe jachty.   Airlie to również świetny punkt wypadowy na wyspy Whitsundays, na które wybieramy się w przyszłym tygodniu :-).

Airlie beach lagoon
Abell point marinaPolecane przez nas miejsca do spania:

1. Seabreeze tourist park - urokliwy kemping w Cannonvale, znajdujący się się zaledwie 5 minut jazdy samochodem od centrum Airlie. Pole namiotowe położone jest w lesie zamieszkiwanym przez m.in różne garunki ptaków i oposy. 


2. Hostel Magnums położony w samym centrum miasta to idealny wybór jeśli nie jesteście zmotoryzowani lub macie ochotę wyskoczyć na imprezę.

Magnums: widow z okra i pokoje