Dziś parę słów o naszym życiu w Glenden. Glenden to wioska górnicza znajdująca się w północnej części stanu Queensland. Miejscowość zamieszkuje obecnie nieco ponad tysiąc osób, z których większość jest zatrudniona przez pobliską kopalnie lub pracuje w obiektach do niej należących. W miejscowości nie ma zbyt wielu rozrywek. Mieści się tu sklep spożywczy, kiosk, poczta, przychodnia, biblioteka, siłownia, pub i... to by było z grubsza tyle. Miejski basen otwiera się dopiero na koniec września, gdy w szkole zaczyna się przerwa wiosenna.

Oczywiście nie przyjechaliśmy tu w celach turystycznych tylko zarobkowych. Od prawie trzech miesięcy pracujemy jako kitchen hands, obsługując górników wracających ze zmian podczas śniadań i kolacji. Praca jest wymagająca, ale świetnie się tu odnajdujemy. Naszymi sąsiadami są kangury, codziennie rano słuchamy ptasich koncertów oraz śmiechu kukubar. Podczas pracy na zapleczu odwiedza nas zaprzyjaźniony opos oraz papuga kakadu.

Na zdjęciach:  droga do pracy, domki. w których mieszkaliśmy podczas pracy w Glenden
Jeden z wielu pięknych zachodów słońca w Gleden

Glendon nocą :-)


Nasi sąsiedzi :-)Za dwa tygodnie nasz czas w Glenden dobiegnie końca. Na pewno będzie nam brakowało naszych nowych przyjaciół, towarzystwa kangurów oraz pięknych zachodów słońca. Te trzy miesiące były dla nas dużym wyzwaniem, przede wszystkim ze względu na fizyczne zmęczenie i frustrację wywołaną sytuacjami na które nie mieliśmy wpływu. Przy życiu trzymały nas chwile spędzone w gronie przyjaciół oraz planowanie kolejnych podróży. Przed nami kolejne przygody - przez następny miesiąc będziemy zwiedzać wschodnie wybrzeże Australii. Do zobaczenia! :-)