Brisbane jest trzecim co do wielkości miastem w Australii. To dwumilionowe miasto ma swój niepowtarzalny klimat, łączy w sobie cechy biznesowej metropolii i przyjaznego mieszkańcom niedużego miasta. To miejsce do którego zawsze chętnie wracamy i zgodnie twierdzimy, że moglibyśmy tu zamieszkać. Victoria Bridge to most, który łączy południowe Brisbane z biznesową dzielnicą CBD 

Brisbane ma do zaoferowania masę darmowych atrakcji. Wśród nich znajdziecie m.in.:

1. Rejs statkiem City Hopper po rzece Brisbane, rozkład jazdy znajdziecie tutaj
2. Spacer po Brisbane z przewodnikiem, który zarezerwujecie tu 
3. Wizyta w galerii sztuki nowoczesnej QAGOMA
4. Relaks na plaży w centrum miasta, czemu nie? Streets beach
5. Oglądanie panoramy miasta z Mount Coot-ha lookout
6. Wjazd na wieżę zegarową Clock tower 
7. Knockoff czyli wieczór komediowy w Powerhouse
8. Zakupy na Farmer's market 
9. Odwiedziny w Museum of Brisbane 


REJS STATKIEM CITY HOPPER

Biało - czerwony statek City hopper kursuje na trasie North Quay - Sydney street. Najlepiej wsiąść na pierwszym przystanku na trasie, inaczej nie ma gwarancji, że się zmieścimy. Darmowe rejsy po rzece Brisbane są bardzo popularne. Alternatywą dla City Hoppera są promy City Cat, gdzie za przejazd trzeba uiścić niewielką opłatę. City Hopperem popłynęliśmy na Kangaroo Point, z którego rozciąga się widok na biznesową dzielnicę CBD.

CBD wieczorową porą
Kangaroo Point Cliffs
Story bridge

MOUNT COOT-HA LOOKOUT

Na Mount Coot-tha znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się fantastyczny widok na Brisbane. To doskonałe miejsce na popołudniową kawę, którą wypijecie w tutejszej kawiarni. Wokół Mount Coot-tha znajduje się mnóstwo pieszych i rowerowych ścieżek. Na pokonanie wszystkich trzeba by przeznaczyć kilka dni!

Panorama miasta z Mount Coot-thaBOTANIC GARDENS

W sąsiedztwie punktu widokowego Mount Coot-tha znajdują się bardzo urokliwe ogrody botaniczne. Każdego dnia tygodnia o 11 i 13 odbywają się tu darmowe spacery z przewodnikiem.

MUZEUM BRISBANE


Muzeum of Brisbane to miejsce, które przybliży Wam historię miasta i jego mieszkańców. Dodatkową atrakcją jest możliwość wjazdu na wieżę zegarową. Darmowe bilety są dostępne w muzeum. Więcej informacji na temat muzeum i aktualnych ekspozycji znajdziecie tu

Museum of Brisbane, Clock towerWEST END

West End to dzielnica, w której mieszkaliśmy przez 2 tygodnie naszego pobytu w Brisbane. Ta część miasta odrazu przypadła nam do gustu, ze względu na obecność klimatycznych kawiarni, street foodu, małych butików i second - handów. Klimat tego miejsca tworzą również liczne puby z muzyką na żywo.

Jedna z wielu klimatycznych miejscówek w dzielnicy West End 
Pub i browar w jednym, The Catchment brewery