Tuż po przypłynięciu do Picton nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do informacji turystycznej. Warto wspomnieć, że punkty informacji turystycznej w Nowej Zelandii są znakomicie wyposażone. Na miejscu znajdziecie szczegółowe mapki, foldery dotyczące lokalnych atrakcji oraz szeroki wybór pamiątek. W całym kraju punktów opatrzonych logiem i-site jest ponad 80.

PICTON

Picton to miasto portowe znajdujące się na północnym krańcu wyspy południowej. To liczące zaledwie 4000 mieszkańców miasto jest drugim najliczniej zamieszkanym miejscem na wyspie południowej. Picton jest ważnym węzłem w sieci transportowej Nowej Zelandii, łączącym obie wyspy za pomocą kursujących między nimi promów. QUEEN CHARLOTTE DRIVE

Queen Charlotte Drive to 35 km trasa prowadząca z Picton do miejscowości Havelock. Na trasie znajdują się specjalnie oznaczone punkty widokowe z miejscami parkingowymi. Z góry roztacza się spektakularny widok na turkusowe zatoki i piękne plaże.

Mapa trasy Queen Charlotte Drive
 

 


Tego samego dnia planowaliśmy dojechać do oddalonej o 180 km Motueki. Niestety, gdy wyruszliśmy w trasę było już dość późno. W połowie drogi zdecydowaliśmy przespać się na najbliższym kempingu.
KEMPING W PELORUS BRIDGE

Pelorus Bridge to rezerwat przyrody, na terenie którego znajdują się piękne lasy, potoki oraz wodospady. Pole namiotowe znajduje się nad samą rzeką i posiada pełne wyposażenie tj. gorące prysznice, kuchnię zaopatrzoną w piecyk gazowy, lodówkę oraz pralnię.Więcej informacji na temat   tego malowniczego miejsca znajdziecie tutaj.

Nasze miejsce noclegowe