Jedzenie w Indonezji, tak jak język jest bardzo zbliżone do kuchni malezyjskiej. Wiele potraw, które jedliśmy w Malezji, znaleźliśmy również tutaj. Klasyki takie jak Mie Goreng Ayam (smażony makaron z kurczakiem i jajkiem), czy Nasi Goreng (smażony ryż z dodatkiem kurczaka) są stałą pozycją w większości przeglądanych przez nas menu. Ceny tych dań są bardzo zbliżone do tych w Malezji i kosztują ok 20 000 - 40 000 Rp (5 - 10 zł).
Dania obiadowe:

Nasi Goreng
Maggi Goreng 
Beef Rending, Maggi Goreng i kilka innych przysmaków w restauracji typu 'jesz ile chcesz' 
Do typowo indonezyjskich dań należą wegetariańskie Sapo Tofu oraz Gado - Gado. Sapo tofu to potrawa składająca się z mieszanki warzyw i smażonego tofu. Danie jest podawane z ryżem. Gado - gado to danie, w którym dominuje orzechowy sos, a wśród składników oprócz tofu znajdziecie ziemniaki, zielone warzywa oraz jajko.  

Gado Gado

Sapo tofu 
Śniadania

Indonezję uwielbiamy przede wszystkim za wyśmienite śniadania. W większości miejsc w których mieliśmy okazję nocować na śniadanie podawano nam naleśniki z bananem i świeże owoce. Często zdarzało nam się również jeść omlet, smażony makaron lub ryż z jajkiem.


Koktajle 

W Indonezji, tak jak w innych odwiedzanych przez nas azjatyckich krajach, w większość restauracji można dostać znakomite i bardzo tanie soki i koktajle ze świeżych owoców. Ceny zaczynają się od 
8 000 Rp (2,30 zł) za porcję. Nowością był dla nas sok z awokado i pitaji (smoczego owocu). Alkohol

Nic tak nie gasi pragnienie w 30 stopniach jak zimne piwo. W Tajlandi była Singha, a w Indonezji - Bintang. Popularnym trunkiem był również Arak. To ryżowe wino można pić na wiele sposobów m.in z miodem i limonką lub ze spritem.