Na wyspy Gili popłynęliśmy szybką łódką z Padangbai, a za bilet w dwie strony wynegocjowaliśmy cenę 400 000 Rp (110 zł) w dwie strony za osobę. Alternatywą dla szybkich łodzi są tańsze (40 000 Rp w jedną stronę) łódki lokalne, które zamiast 1,5 płyną 5 godzin. My postawiliśmy na wygodę - bilet, który kupiliśmy uprawniał nas do wybrania wyspy z której chcemy wrócić na Bali. Dodatkowo, cena zawierała transport z Padangbai do dowolnego miejsca na Bali (w tym na lotnisko). Przewoźnik, z którego usług skorzystaliśmy to Fantastic boats - http://fantasticgiligroup.com. Bilety można kupić w większości hoteli oraz na ulicznych stoiskach we wszystkich regionach Bali. Pierwszą wyspę na którą przypłynęliśmy była Gili Air.

Gili Air

Gili Air to druga co do wielkości wyspa z archipelagu Gili licząca 1800 mieszkańców. Piękna plaża, turkusowa woda i spory jak na taką małą wyspę wybór restauracji i barów. Idealne miejsce na relaks. Dodatkowo, panują tu wyśmienite warunki do uprawiania nurkowania i snorkelingu. Na wyspie króluje transport konny, a użycie pojazdów spalinowych jest zabronione. Nie istnieje tu instytucja policji - nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwa ochrona wyspy. Gili Meno

Jest to namniejsza i najsłabiej rozwinięta wyspa z archipelagu Gili. W lokalnej gazecie przeczytaliśmy, że wyspa jest mniej rozwinięta ze względu na negatywny PR przewodnika Lonely Planet. W latach 90-tych przewodnik zamieścił informację, że z uwagi na słone jezioro znajdujące się w centrum wyspy, znajduje się tu zatrważającą ilość komarów. To co szczególnie przeszkadzało nam na wyspie to nie komary, lecz duża ilość nieposprzątanych śmieci. Poza tam, jak na pozostałych wyspach, jest tu piękna plaża i wspaniałe warunki do snorkelowania. Poniżej kilka zdjęć, które udało nam się zrobić pod wodą.  
Zachód słońca na Gili Meno 
Będąc na wyspach Gili, zrozumieliśmy że od miejsca w którym jesteśmy oczekujemy już czegoś więcej niż tylko leżenia na plaży. Po trzech dniach udaliśmy się na wyspę Lombok, słynącą z pięknej przyrody oraz Parku Narodowego, na terenie którego znajduje się wulkan Rinjani i wodospady.