Kuala Lumpur to jedno z naszych ulubionych dużych miast. Niskie ceny jedzenia i zakwaterowania skutecznie zachęcają do spędzenia tu conajmniej weekendu. W tym wielkomiejskim krajobrazie, w którego centrum znajdują się słynne Petronas towers, jest również miejsce na wiekowe świątynie. Najlepsze jedzenie jest w dzielnicy China Town, a na zakupy trzeba wybrać się do Central Marketu. Planem na wieczór powinien być drink w Heli barze z imponującym widokiem na miasto. 


PETRONAS TOWERS

Petronas Towers to wizytówka Kuala Lumpur i jedne z najwyższych budynków świata. Identyczne wieże mierzą 450 metrów i są połączone mostem o długości 58 metrów. W latach 1998 - 2004 były najwyższymi budynkami świata. Obecnie posiadają tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata oraz budynków zbudowanych przed końcem XX wieku. 
ŚWIĄTYNIA BATU CAVES 

Batu Caves to hinduska świątynia poświęcona bogowi Panu Muruga. Posąg przedstawiający bóstwo jest wysoki na 42 metry i jest największym posągiem tego boga na świecie. Niecodziennym dodatkiem świątyni są jej mieszkańcy - małpy z rodziny makakowatych. Małpy te są niezwykle przebiegłe - pod tym słodkim futerkiem kryją się pospolici rabusie. Jeśli nie chcecie ich sprowokować to nie noście ze sobą jedzenia, butelek, czy plastikowych siatek. Na wizytę w Batu Caves nie zakładajcie również biżuterii, pilnujcie telefonów i aparatów. Kompleks Batu Caves składa się z trzech głównych jaskiń: Temple Cave, Museum Cave oraz Galery Cave. Największą z nich jest wysoka na 100 metrów Temple Cave, która pełni rolę świątyni. Aby do niej dotrzeć trzeba pokonać 272 stopnie. W pozostałych jaskiniach - Museum Cave i Gallery Cave znajduje się pokaźna kolekcja posągów i obrazów hinduskich bogów. Sanktuarium jest położone ok 11 km od centrum KL i można do niego dojechać samochodem lub transportem publicznym. Wstęp jest darmowy.
ŚWIĄTYNIA SRI MAHAMARIAMMAN 

Sri Mahamariamman to najstarsza hinduska świątynia w Kuala Lumpur, wybudowana w 1873 roku.  Najbardziej imponującą częścią świątyni jest pięciowarstwowa wieża w kształcie piramidy. Ta ponad 22 metrowa wieża została udekorowana rzeźbami przedstawiającymi hinduskich bogów. Wewnątrz świątyni znajdziecie mnóstwo niezwykle barwnych rzeźb i obrazów. Budowla położona jest w centrum KL, niedaleko chińskiej dzielnicy. Wstęp do obiektu jest darmowy. 
PANORAMA MIASTA


Jeśli chcecie zobaczyć panoramę miasta to jest do wybory kilka opcji. Jeśli nie chcecie płacić za wstęp to pomińcie wjazd na KL tower (100 MYR) i Petronas Towers (60 MYR). Ten sam widok zobaczycie w Heli lounge barze. Heli Lounge bar to popularny bar znajdujący się na 33 piętrze budynku Menara KH. Alternatywnie, można wybrać się do Sky baru, znajdującego się na tym samym piętrze, tylko w innym budynku. Wstęp do obu barów jest darmowy i nie ma obowiązku składania zamówienia.