Bangkok, słynący z ulicznego jedzenia oraz nocnego życia jest również domem dla ponad 400 świątyń. Do tych najczęściej odwiedzanych należą: Wat Pho, Wat Arun oraz Wat Saket.

WAT PHO 

Wat Pho to największa i najstarsza świątynia buddyjska w Bangkoku, położona w dzielnicy Pra Nakhon. Świątynia zawdzięcza swoją nazwę ogromnemu posągowi Odpoczywającego Buddy. Pozłacana rzeźba wykonana z wielką dbałością o szczegóły, ma 15 metrów wysokości i 46 metrów długości. W liczącej prawie 700 lat świątyni znajduje się aż tysiąc wizerunków Buddy. Będąc w Wat Pho warto udać się na tajski masaż. W sąsiedztwie  świątyni znajduje się słynna w całym kraju szkoła masażu. Koszt 30 minutowego masażu całego ciała to 280 THB.  WAT ARUN

Świątynia Wat Arun znajdująca się na przeciwnym brzegu rzeki Menam słynie z pięknego widoku na Bangkok. Niestety, ze względu na prace konstrukcyjne nie mogliśmy wejść na jej szczyt. Świątynia świtu składa się z jednej smukłej wieży o wysokości 104 metrów oraz czterech mniejszych wież, których wysokość wynosi ok. 80 metrów. Ściany świątyni oraz posągi znajdujące się wokół niej pokryte są tłuczoną porcelaną pochodzącą z Chin. Materiał ten używany był jako balast w łodziach krążących między Chinami a Tajlandią.
WAT SAKET

Wat Saket (Golden Mount) to buddyjska świątynia wybudowana pod koniec XIX wieku przez Ramę I. W zachodniej części obszaru świątynnego znajduje się sztucznie usypana, licząca 79 m wysokości góra, którą wieńczy złota chedi. Prowadzi do niej 318 schodów.